Adománygyűjtésbe kezdtek a múlt héten az Ipari Park bővítése ellen tiltakozó szentiváni civilek: mint hétfőn bejelentették,
hat nap alatt elérték és meghaladták a kitűzött célt, immár 11 millió forint gyűlt össze.
Ebből már tudják fedezni a levegő szennyezettségének mérését, amit Dézsi Csaba András polgármester bejelentése szerint az önkormányzat is elvégez, de a szentivániak korábban leírták, hogy ebben miért nem bíznak meg teljesen. A civilek álláspontja szerint egyébként bármilyen döntés meghozatala előtt meg kell mérni a mostani légszennyezettséget Győrszentivánon, amit most is ipari területek, forgalmas utak veszenk körül, és a bácsai szemétégető füstjét is ide fújhatja a szél.
Az adományokat továbbra is fogadják a külön erre a célra létrehozott bankszámlán, mivel folyamatban vannak az árajánlatkérések külföldi cégektől is, amelyek nagy valószínűség szerint a tervezettnél magasabb díjakkal dolgoznak, illetve
a mérési komponenslista tovább bővíthető és a légszennyezettségmérés kiegészíthető víz- és zajterhelésmérésekkel is.
A befolyt összeg felhasználják a jelenlegi ügy kapcsán esetlegesen felmerülő egyéb költségekre is (pl. perköltségek).
Ezzel tehát saját forrásból is teljesülhet a szentiváni civilek petíciójának egyik pontja. Ez ugyanakkor csak egy eleme az augusztusban 5500 aláírást összegyűjtő mozgalom célkitűzéseinek, akik a Győrszentiván határában kinézett terület „jelentős értékben zavaró” ipari területté történő átminősítését, hosszú távon pedig azt akarják megakadályozni, hogy egyáltalán ezen a területen bővüljön az Ipari Park, amire korábban 10 milliárd forint kölcsönt kapott a város a kormánytól.
Az aláírásgyűjtést a polgármester egyébként feleslegesnek hívta és többször is arról beszélt, hogy a szentivániakat politikai okokból felhergelték. A szentivániak azóta közérdekű adatigényléssel próbálják megszerezni a projektre vonatkozó dokumentumokat, egyelőre kevés sikerrel: az ő adatigénylésük kapcsán is úgy tesz a polgármester, mintha alapvető magyar szavakat nem értene. A civilek szeptemberben több száz fős tüntetést és ezer embert megmozgató lakossági fórumot szerveztek, előbbit MSZP- és DK-taggyűlésnek minősítette Dézsi Csaba András polgármester, utóbbira pedig maga helyett a város jegyzőjét küldte, aki itt sem tudott érdemi válaszokat adni a kérdésekre.