A Duna partján, Győr egyik legszebb részén lehorgonyzott Westy Hajó kínálatát teszteltük ezúttal.
A hajóbelső berendezése kényelmes, a székek és asztalok is maradásra csábítóak, órákig is elücsörögnénk rajtuk, ami nem minden éttermi ülőalkalmatosságról mondható el.
Előételnek vörös és zöld lencsés fácánlevest rendeltünk 2990 forintért. A megfelelően gyors, udvarias kiszolgálással nem volt gond, ahogy a levessel sem. Azzal, amiben kihozták, már inkább.
Mert azért egy ilyen szintű, ilyen helyen lévő étteremnél talán nem eltúlzott igény, hogy a tányér ne legyen törött, csorba. Ez bizony az volt.
A főétel Taco-bundában sült csirkemell burgonyakrokettel, amely 3490 forintért hozta azt, mely elvárható tőle, nem is volt rá különösebb panasz, bár a mártás (enyhén szólva) lehetett volna sűrűbb.
Viszont a Szent Péter halfilé koktélrákos, homárszószos linguinivel (5290 forintot kóstálva) érdekes gasztronómiai ízkonfigurációt hozott létre. Sajátos egyensúlyi helyzetet teremtve: amit a nem teljesen ízlésem szerint készült hal elronthatott volna, azt a rák helyrebillentette, a szósz pedig hasonló varázslatot követett el a tészta irányában.
Összességében tehát nemigen voltam képes elégedetlenre kihozni az ítéletet, ami a tartalmat illeti. A „hordozóeszközből” viszont ezúttal sem tudott a személyzet csorbítatlant prezentálni.
S amikor ez másodjára fordul elő, akkor már az étteremkritikus - Rózsa Sándor nyomdokaiba lépve - összevonja a szemöldökét. Olyan ez, mint amikor az autókölcsönzőből bérbe vett kocsi tökéletesen megy, de az ajtaján van egy jókora repedés. Az ember kicsit megtorpan, mielőtt beleülne. Étkezésnél pedig a tányéron lévő repedésekben megülő (s onnan a sima felületnél jóval nehezebben eltávolítható) szennyeződés akár higiéniai rizikófaktort is teremthet.
Folytatván a gasztroportyát: a füstölt sajttal, pármai sonkával, mustárral töltött sertéskaraj meg 3440 forintos áron gyakorlatilag panaszmentes gasztronómiai élményt szállított.
Ha rosszmájúak akarunk lenni, hozzátehetjük: ezúttal sikerült ép tányérban kihozni a fogást. De ne legyünk azok, inkább élvezzük tovább az utazást. Különösen, hogy a desszertszekció pedig (tartalmilag legalábbis) hibátlanra sikeredett.
A somlói (1590 forintért) nem okozott olyan kellemetlen, nem várt meglepetést, amiben jó párszor részünk volt más vendéglátóhelyeken. Ehelyett az ízlelőbimbók olyat kaptak, amire felkészültek.
Az 1890 forintba kerülő chilis ameretto fehércsokis pisztáciával az „ilyet még nem ettem, de nagyon jó” érzését hozta el.
Nem bántuk meg, hogy ráálltunk a pisztáciavonalra, mert a pisztáciás ricottás cannoli...
...valóságos pszichedelikus gasztrotripet idézett elő, kajakóma helyett szinte egy másik tudatsíkra repítve. Hát nem megér ez rongyos 1990 forintot?
Tutira megérne - ha nem lenne itt is csorba a tányér.
Ez már a harmadik. S itt van a pillanat, amikor az ember száján kicsúszik egy nemárbazmeg. Mert azért az ilyesmire oda kéne figyelni, ha nem akarják, hogy a kritikusi toll hegyén vér fakadjon. A végére pedig negatív slusszpoén gyanánt újból jelentkezett valami, ami a csorba tányérokhoz betársulva nem kicsit ambivalenssé tette az élményt. A mangó-lótuszvirágos limonádé képében érkező tartalom igazán üdítőnek bizonyult, csak a forma hibázott ismét némiképp. Mert ha az utóbbira is adni próbálunk, akkor limonádét nem söröspohárban szervírozunk.
Persze lehet mondani, hogy a belbecs (amit viszonylag magasra pontozhatunk itt) jobban számít, s nagyobb gond lenne, ha az csorbulna, s a külcsín alacsonyabb szintje még a tűréshatáron belüli. Egy kültelki gyorsbüfé esetén minderre kis habozás után akár rá is bólinthatnánk, de egy háromfős ebédnél, 29.290 forintos cech esetén kicsit többet várna az ember a külalak frontján is.
Reméljük, a hajóétteremben tett látogatásunk és a cikk megjelenése között eltelt idő alatt kicserélték a csorba tányérokat. Vagy ha nem, akkor riportunk közzététele után megteszik. A gasztroportya természetesen a jövőben is folytatódik.