A választást követően az ellenzéki oldal számára a fő kérdéssé az vált, hogyan vegyenek részt a parlamenti munkában. A Momentum már az elején bejelentette, hogy nem akarnak részt venni a Parlament alakuló ülésén, amennyiben nem teljesülnek a demokratikus garanciát biztosító követeléseik.
„Az alakuló üléstől való távolmaradás nagyon fontos, hiszen ott az új parlament vita nélkül dönt a választási bizottság beszámolójáról és fogadja el, hogy minden a legnagyobb rendben volt a választással"
– nyilatkozta ezzel kapcsolatban a 444-nek a párt frakciójához tartozó Hadházy Ákos. A képviselő egy javaslatcsomaggal is előállt, amelyben részletesebben is leírja, hogyan kellene kinéznie szerinte az ellenzék parlamenti tevékenységének.
Fekete-Győr András, a Momentum korábbi elnöke, jövőbeli frakcióvezetője a napokban hivatalos levelet küldött Kocsis Máténak, a Fidesz frakcióvezetőjének, amelyben leírta, milyen feltételek teljesülése mellett vennének részt az alakuló ülésen és az érdemi parlamenti munkában.
Fekete-Győr András elárulta, milyen feltételekkel venne részt pártja a parlament ülésén
Fekete-Győr András, a Momentum frakcióvezetője, hivatalos levelet küldött Kocsis Máténak, a Fidesz frakcióvezetőjének arról, hogy a Momentum milyen feltételek teljesülése mellett venne részt teljes mértékben a parlamenti munkában - írja a párt közleménye. „ Önök az elmúlt 12 évet azzal töltötték, hogy kiüresítsék a magyar parlamentarizmust.
A bojkott felvetését ellenzéki oldalról is kritizálták, a Fidesz részéről pedig most rövid, velős válasz érkezett: a kormánypárt kommunikációs igazgatója hétfő este azt írta Facebook-oldalán, hogy aki nem tesz a Parlament alakuló ülésén esküt, nem viselhet semmilyen tisztséget sem majd.
Mint azt a Népszava írja, nem egyértelmű, hogy ez azt jelenti-e, hogy a renitensek nem lehetnek tagjai egy bizottságnak sem, vagy mondjuk nem választhatják meg országgyűlési jegyzőnek. A lap meg is kereste Hollikot, aki azonban nem kívánt többet mondani, mint amit leírt.
Címlapfotó: MTI/Mohai Balázs
Forrás: Egri Ügyek