Orosz agresszió: az LMP örül, hogy végre sikerült túllépni a szokásos "mélységesen elítéljük" szólamokon

Bazsó Bálint 2022-02-22 20:31:14
A párt annak kapcsán szólalt meg, hogy német kormány felfüggeszti az Északi-Áramlat üzembehelyezésének engedélyeztetési eljárását.

Mint írják:

"Ez a jelenleg kialakult helyzetben rövid- és hosszútávon is a legjobb, az Unió szokásos "mélységesen elítéljük" szólamain túlmutató reakció az orosz agresszióra."

A párt értékelése szerint minden konfliktusvállalás inkább a színjáték kategóriába tartozott az elmúlt években a német kormány és az Unió részéről, amíg folyamatban volt egy az Ukrajnát károsan érintő, az EU orosz energiától való függőségét erősítő vezeték építése.

Oroszország: Ha nagyon szívózik a nyugat, annak fagyos sírás lesz a vége

Nemrég a német kancellár tett bejelentést, hogy leállítják az Északi Áramlat 2 nevű gázvezeték németországi engedélyezését az oroszellenes szankciók jegyében, írja a Portfolio. Erre válaszként éles reakciót küldött Dimitrij Medvegyev, az orosz Nemzetbiztonsági Tanács elnökhelyettese: Nos, üdv a szép új világban, amelyben az európaiak nagyon hamar 2 ezer eurót fognak fizetni ezer köbméter gázért.

Az LMP szerint "örömteli, hogy a zöldeket is magukba foglaló új német kormány túl tudott lépni a súlytalan üzengetésen és valódi lépéseket tett az Oroszországgal szembeni kiszolgálatottság csökkentése érdekében. A valódi megoldást ugyanis nem az újabb gázvezetékek, és végképp nem az orosz technológiával, orosz hitelből épült atomerőművek, hanem a megújulókra való átállás és az energia-önellátás jelenti. Németországban ennek belátásához kormányváltásra volt szükség, és a helyzet pontosan ugyanez Magyarországon is" - olvasható az Ungár Péter és Hanák Gábor, a párt elnökségi tagja által jegyzett közleményben.

Címlapkép: Az Északi Áramlat építésének megnyitó ünnepsége 2011. november 8-án, Angela Merkel, Dmitrij Medvegyev, Mark Rutte és François Fillon részvételével.

 

 

Szólj hozzá!

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.