Bírósági döntés sem kellett, hogy a Kossuth Rádiót is magába foglaló MTVA rájöjjön, nem igazán lesz védhető, hogy tényként kezelték a Kossuth Rádióban az Elkxrtuk című politikai krimi narratíváját. November 10-én a Jó napot, Magyarország! című magazinműsorban beolvasták „a Dobrev Klára által kért” helyreigazítást, írja a 24.hu.
2021. október 26. napján a Kossuth Rádió műsorában valótlanul állítottuk, hogy dr. Dobrev Klára 2006-ban az utcán lévő ártatlan emberek szemkilövéséről és megveréséről döntött volna. Ezzel szemben a valóság az, hogy dr. Dobrev Klára semmilyen döntést nem hozott az úgynevezett 2006 őszi zavargások vonatkozásában.
Az állami rádióban ugyanis simán bemondták, hogy Dobrev Klára döntött „2006-ban az utcán lévő ártatlan emberek szemkilövéséről és megveréséről”. A műsorvezető szerint ezt „ma már tudjuk”.
A Demokratikus Koalíció korábban már jelezte, beperli az MTVA-t, amiért tényként átvették az Elkxrtuk c. film összeesküvés-elméletét.
Elk*rtuk: önleleplező NER-konteómozi
Ahogy peregtek a 2006 őszéről szóló film képei, jelenetei, mind jobban felerősödött bennem ugyanaz az érzés, ami a Kurszk tengeralattjáró tragédiájáról 2019 januájában bemutatott mozialkotásnál kerített hatalmába. Mint ismert, az orosz elnök, a katasztrófa elhibázott kezeléséért sokak által felelősnek tartott Vlagyimir Putyin egyszer sem jelenik meg a filmben.
Az ügyben a Magyar Újságírók Országos Szövetsége is állást foglalt, tudatta, a közmédia súlyosan megsértette a médiatörvényt, amikor tényként közölte egy fikciós film – alkotói fantázia által kreált – hamis vádját egy valós személlyel szemben.
A cikk megemlíti, hogy az MTVA vezérigazgatója korábban éppen azt nehezményezte, hogy a szerinte objektív közmédiát sokan vádolják elfogultsággal. A hírhamisításáról is ismert Papp Dániel akkor úgy vélte, nem is ők lettek a kormány propagandistái, hanem a hírműfaj lett olyan, amilyen (ilyen?).