Magyar idő szerint ismét korán kellett kelnie annak, aki végig akarta követni a versenyzőink mai szereplését.
Sportlövészet:
A sportlövők már hajnalban nekikezdtek a versenynek, közülük Major Veronikának a 34. helyezés jött össze női 10m légpisztolyban. A 24 éves keszthelyi sportolónak az első 10 lövéses sorozatában három telitalálata volt, a másodikban már csak kétszer, ekkor ráadásul két nyolcast is vétett. A harmadik sorozattól kezdve hozta igazán önmagát: a negyedik és ötödik szériában egymás után hét tizest lőtt! Ez azonban nem volt elég a döntőhöz, a 2019-es Európa-bajnoki bronzérmes sportoló 566 körrel fejezte be az alapversenyt. Legközelebb sportpisztolyban lesz érdekelt csütörtökön és pénteken.
(MTI/Czeglédi Zsolt)
Péni István az ötödik helyen végzett a férfi légpuskások versenyében. A 24 éves sportlövő az alapversenyből a hetedik helyen jutott be a kieséses rendszerű fináléba, ahol a 18. lövés után kényszerült búcsúra. Péninek ez pályafutása eddigi legjobb olimpiai eredménye.
Vízilabda:
A medencés versenyszámok eddig nem voltak felhőtlenek, az úszóknál Verrasztó éppen lemaradt a dobogóról, a vízilabdások pedig kikaptak Görögországtól 10-9-re - ilyen még nem volt az olimpiák történetében.
Nem jött össze az érem a vasárnapi úszódöntőkben
Két magyar érdekeltségű úszó döntőt is hozott a vasárnap reggel, amiből az első a férfi 400m vegyes úszás volt, ahol Verrasztó Dániel a negyedik helyet szerezte meg. Az FTC 32 éves versenyzője gyengén kezdett, pillangónál utolsóként fordult hátra, de folyamatosan jött fel, a mellet már ötödik helyezettként kezdte.
"A görögök a tíz góljukból nyolcat vagy kilencet fórból lőttek, ezen a téren nekünk fejlődni kell. Hosszú még az olimpia, most legalább megtapasztaltuk a hangulatot és a közeget" - nyilatkozott Manhercz Krisztián az MTI-nek. "Nem ideális egy ilyen kezdés, de a célunk változatlan. Először tovább kell jutni a csoportból és a negyeddöntőre kell a legjobb formánkat élesíteni. Az, hogy az ellenfél sok fórt kapott, az egyéni hibáknak tudható be" - mondta Varga Dénes.
"Jól indult a mérkőzés, fel volt pörögve a csapat, 5-2-nél még el is puskáztunk jó néhány helyzetet. A görögök egyértelműen jobban használták ki az emberelőnyös helyzeteket, mi pedig naggyá tettük a kapusukat" - fogalmazott Märcz Tamás.
Férfi vízilabdatorna, A csoport, 1. forduló:
Görögország-Magyarország 10-9 (2-3, 4-3, 3-2, 1-1)
Tacumi Vízilabdaközpont, zárt kapuk
gólszerzők: Fundulisz 3, Genidoniasz, Papanasztasziu, Vlahopulosz 2-2, Kapocisz 1, illetve Varga 3, Angyal, Erdélyi 2-2, Manhercz, Jansik 1-1
Görögország:
Zerdevasz - Genidoniasz, Szkumpakisz, Kapocisz, Fundulisz, Kolomvosz, Vlahopulosz - cserék: Papanasztasziu, Derviszisz, Morikisz, Argiropulosz, Gikovecisz
Magyarország:
Nagy - Manhercz, Vámos, Jansik, Erdélyi, Varga, Mezei - cserék: Angyal, Zalánki, Hosnyánszky, Hárai, Pásztor
(MTI/Illyés Tibor)
Tenisz:
Nagy csapás a magyar tenisznek, hogy az egyetlen magyar versenyző, Fucsovics Márton vállsérülés miatt visszalépett. A 29 esztendős nyíregyházi játékos az idei wimbledoni elődöntős lengyel Hubert Hurkacz ellen kezdte volna meg szereplését első olimpiáján. Így magyar teniszező nem lép pályára a japán fővárosban, miután Babos Tímea a játékok előtt bejelentette: sérülés miatt tudja vállalni a szereplést Jani Rékával párosban.
"Nehéz szívvel, külső-belső fájdalmakkal, de idő előtt búcsút kell hogy intsek életem első olimpiájának, amelyen résztvevőként ott lehettem. Egy vállsérüléssel vágtam neki az útnak, bíztam benne, hogy a kezdésre tökéletes állapotban leszek" - írta közösségi oldalán a 29 esztendős nyíregyházi játékos, aki az idei wimbledoni elődöntős, a világranglistán 12. lengyel Hubert Hurkacz ellen kezdte volna meg szereplését. Fucsovics hangsúlyozta: sokat jelentett számára az, hogy sikerült kijutnia az ötkarikás játékokra.
"Most sok-sok honfitársammal együtt versenyezhettem volna, dicsőséget szerezve ezzel a hazámnak. De bárhogy is megtettem mindent és megtettek itt értem a helyszínen is, és otthon is minden erőfeszítést annak érdekében, hogy pályára tudjak lépni, sok szempontot mérlegelve - de főleg a teniszezőket érintő több órán át tartó folyamatos fizikai terhelést -, mégis úgy döntöttünk, hogy a mai játéktól, a Hubert Hurkacz elleni mérkőzéstől játék nélkül visszalépek, a következő versenyekre tekintettel is. Sajnálom, hogy nem tudtam megmutatni, hogy mire vagyok képes egy olimpián. Remélem lesz még rá lehetőségem. Csalódott vagyok..." - fejtette ki Fucsovics.
Vívás:
Kondricz Kata és Pásztor Flóra is kiesett a 32 között a női tőrözők vasárnapi egyéni versenyében a tokiói olimpián. Előbbi a 2018-ban világbajnok olasz Alice Volpitól kapott ki 15-5-re, utóbbi pedig a 2016-ban, Rióban ötödik, vb-ezüstérmes francia Ysaora Thibus-től nagy csatában, 15-13-ra. Kondricz számára az első, Pásztornak a második asszó jelentette a végállomást egyéniben.
A magyarok közül utolsóként, a 16 között Kreiss Fanni is búcsúzott a női tőrözők vasárnapi egyéni versenyétől a tokiói olimpián. A magyar vívónak - miután első asszójában megverte a világbajnoki ezüstérmes olasz Martina Batinit - újabb bravúrra lett volna szüksége, de a címvédő és világbajnok, világranglista-vezető orosz Inna Gyeriglazova már túl erős ellenfélnek bizonyult.
A világranglista-vezető, világbajnoki címvédő Siklósi Gergely legyőzte a címvédő dél-koreai Park Szang Jungot, ezzel bejutott a legjobb négy közé a férfi párbajtőrözők vasárnapi egyéni versenyében a tokiói olimpián. Az elődöntős-döntős műsor 12 órától rajtol, a finálét pedig 14.15-kor rendezik.
A BHSE 23 éves vívója először az olasz Andrea Santarellivel csap össze.
Evezés:
Negyeddöntős futamában második lett, ezzel elődöntőbe jutott egypárevezésben Pétervári-Molnár Bendegúz a tokiói olimpián. A magyar evezős a négyből a harmadik futamba került, melyben a 2-es pályán gyakorlatilag végig a második helyen lapátolt a Rio de Janeiróban ezüstérmes horvát Damir Martin mögött. A táv háromnegyedénél a japán Arakava Rjuta ugyan megközelítette Pétervári-Molnárt, akinek azonban maradt ereje a hajrára és egyértelmű előnnyel futott be másodikként. A négy futamból az első három helyezettek folytathatják szereplésüket szerdán a legjobb 12 között.
Tollaslabda:
A tollaslabdázó Krausz Gergely vereséggel kezdte meg a csoportküzdelmeket a tokiói olimpián. Az ötkarikás játékok történetének első férfi magyar tollaslabdázója a J jelű hármasban Anthony Sinisuka Ginting ellen rajtolt. Egyértelműen a világranglistán ötödik indonéz tollaslabdázó volt a találkozó esélyese, amely azonban szorosan indult: a Multi Alarm SE 27 esztendős 23-szoros magyar bajnok játékosa bátran játszott, néhány látványos nyerő ütést bemutatva. Ginting 7-6 után először tudott elhúzni (11-6), a 16 perces szett második felében pedig növelte előnyét, és 21-13-ra megnyerte a játszmát, amelyben Krausz kiválóan tartotta magát.
(MTI/Kovács Tamás)
Asztalitenisz:
Madarász Dóra szombati búcsúja után vasárnap Póta Georgina is kiesett, így egyesben nem maradt versenyben női asztaliteniszező a tokiói olimpián.
A gyermeke tavalyi születése miatt hosszú időt kihagyó Pótának az első fordulóban nem kellett mérkőznie, a második körben pedig verhetőnek tűnő ellenfelet kapott a svájci Rachel Moret személyében. A találkozó első két szettjében kiélezett csatát vívtak a felek, ám mindkét szakasz végjátkában Moret koncentrált jobban. A harmadikban Póta jól kezdett, 6-4-re is vezetett, utána viszont elveszítette a "fonalat", így a svájci egy lépésre került a sikertől. A kétszeres Európa-bajnok magyar a negyedik szettben jó játékkal szépített, az ötödiket viszont nagyon rosszul kezdte. Moret ez utóbbiban már 8-1-re elhúzott, riválisa azonban nem adta könnyen magát, felzárkózott, sőt, 9-9-nél utolérte a svájcit, aki azonban a következő két pontot megnyerte, ezzel pedig a mérkőzést is.
A 36 éves magyar játékos a meccs után elmondta, szomorú, mert svájci ellenfelét meg kellett volna vernie, ugyanakkor biztató elemek is voltak a játékában, aminek örül.
"Attól még, hogy elmentem egy évre, szültem egy gyereket, szeretnék visszatérni. Minden erőmmel azon vagyok, ezt szeretném, ameddig lehet" - mondta az M4 Sportnak.
Póta Georgina még a női csapatversenyben is érdekelt lesz.
Judo:
Pupp Réka a bronzéremért küzdhet vasárnap a cselgáncsozók 52 kilogrammos súlycsoportjában a tokiói olimpián. Az Atomerőmű SE idei Eb-bronzérmese a vigaszágon a dél-koreai Park Da Szollal találkozott, és vazaarival nyert, így a következő mérkőzésén a harmadik helyért lép tatamira.