Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Dömötör Gábor 2025-11-24 15:06:50
Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Nyilvános levélváltás alakult ki Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere között, miután kiderült: a Tisza november 30-án, advent első vasárnapján tart politikai nagygyűlést a városban. A polgármester levelében arra hívta fel a figyelmet, hogy ezen a napon rendezik meg a fehérvári adventi gyertyagyújtást és a karácsonyi fények felkapcsolását. Ezek – mint írja – „közel három évtizedes hagyományok”, és a történelmi belvárost érintő adventi vásár miatt különösen fontos a rendezvények összehangolása.

Fotó: Cser-Palkovics András Facebook

Cser-Palkovics arra kérte a tiszásokat, hogy a helyszín vagy az időpont kiválasztásakor vegyék figyelembe a városi programokat. „Biztos vagyok abban, hogy egy kis jószándékkal megtalálható az a helyszín, ahol az Önök politikai nagygyűlése és Fehérvár közösségének adventi programjai nem ütköznek” – írta a polgármester, aki azt is jelezte, a város kész egyeztetni, ha erre igény mutatkozik.

Magyar Péter válasza gyors és határozott hangvételű lett. A Tisza elnöke először arról biztosította a polgármestert, hogy a párt korábbi fehérvári rendezvényei minden alkalommal békésen zajlottak. „Ugyanerre készülünk november 30-án is” – fogalmazott, majd hozzátette, hogy az advent jelentőségét a Tisza a tavalyi évben is komolyan vette, hiszen több ezer rászoruló családnak segítettek a „Mennyből az angyal” jótékonysági akcióval.

A pártelnök azonban nem hagyta ki a ziccert, hogy Cser-Palkovics megszólította, és levelének második fele azért már politikailag élesebbre sikerült. Magyar Péter azt írta: „Talán arra is emlékszik… hogy az Ön párttársai Menczer Tamás és Fülöp Attila voltak azok, akik egészen penetráns és embertelen módon megakadályozták”, hogy karácsonyi adományok jussanak el gyermekotthonokba. A Tisza elnöke szerint nem ártana, ha a fideszes politikusok „megértenék, miről is szól az advent időszaka”, különösen akkor, amikor közösségi ünneplésről és gyerekekről van szó.

Fotó: Magyar Péter Facebook

Végül Magyar Péter a normalitás talaján maradva kijelentette, hogy a Tisza kész a várossal és a hatóságokkal egyeztetni a helyszínről, és szerinte „két békés rendezvény bőven megfér egymás mellett” Székesfehérváron. A levél végén még meghívást is küldött a polgármesternek: „Szeretettel látjuk Önt és kedves családját is a karácsonyfa-állításon… egy pohár forralt borral vagy teával.”

A két nyilvános levél jól mutatja, hogy még az adventi időszak sem mentes a politikai súrlódásoktól. A polgármester óvatos, intézményes hangvételére Magyar Péter egy kritikus, időnként kemény élű, de gesztusokkal is megtoldott válasszal reagált. Hogy végül békés együtt ünneplés vagy feszült politikai helyzet alakul ki Székesfehérváron, az majd november 30-án kiderül.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.