Hende Csabától egy teljes táblázatot kapott Szombathely 1 milliárd 200 millió forintért

Nagy Donát 2021-07-07 10:08:00
Ilyen az, amikor egy sablonokból dolgozó képviselő bakizik.

Jó reggelt Szombathely! Pénz áll a házhoz!
A Kormány kérésemre összesen 1 milliárd 210 millió forintot ad az alábbi fejlesztésekre:
És ide be kell másolni a teljes táblázatot
A végére: Köszönöm, hogy szolgálhatok!

- áll szó szerint abban a Facebook-posztban, amit Hende Csaba (Fidesz-KDNP), Szombathely és térségének országgyűlési képviselője osztott meg oldalán.

Mint arról korábban már többször beszámoltunk, Hende Csaba a környező választókerületek országgyűlési képviselőivel szemben nem tudta elérni a saját pártja által vezetett kormánynál, hogy a Szombathelytől a pandémiára hivatkozva elvett pénz miatt a város kompenzációt kapjon. Sőt, Hende szerint neki ez nem feladata, így amíg Győr, Sopron, Székesfehérvár, Veszprém, Zalaegerszeg és még számos város milliárdos pénzhez jutott az elvonások után, Szombathely 0 forintban részesült.

Hende Csaba szerint nem az ő dolga, hogy lobbizzon a Szombathelytől elvont pénzekért

Pénteken a Herényiek Házában tartott közös sajtótájékoztatót Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő, Szalay-Bobrovinczky Vince a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, valamint Kovács István a Hegypásztor Kör elnöke. A sajtótájékoztató első felében Hende Csaba számolt be arról, ő hogyan látja a helyi civilek és Szombathely helyzetét.

Az elmúlt hetekben Hende Csaba következetesen azt próbálta bizonygatni, hogy a Vasi megyeszékhelyen élő embereknek nem jár pénz, hiszen a város nem ment csődbe; de úgy tűnik, a rá nehezedő – jobb- és baloldali – nyomás miatt mégis összeíratott egy táblázatot, hogy legalább valamit fel tudjon mutatni.

Amúgy a vázlatot nem csak Hende Csaba posztolta ki véletlenül és elhamarkodottan, hanem a Fidesz helyi szervezete is eszetlenül tovább osztotta annak elolvasása nélkül. Vélhetően ugyanazok kezelik mindkét oldalt.

Azért biztos ami biztos alapon a posztsablon készítője emlékeztette Hendét, hogy le ne hagyja a bejegyzés végéről: "Köszönöm, hogy szolgálhatok!" Ez sikerült, nem hagyta le.

Frissítés

A bejegyzést azóta kijavították, a táblázatban szereplő tételekhez azonban hozzáfűznénk pár gondolatot, hiszen csupa olyan dolgot sorol fel benne a képviselő, amivel a fideszes városvezetés a korábbi 9 évben egyszerűen nem foglalkozott vagy elbénázott. Most pedig hirtelen újra beígérik a forrásokat hozzá az országgyűlési választások előtt.

Log In or Sign Up to View

See posts, photos and more on Facebook.

A szombathelyi útfejlesztések már az önkormányzati választásokon is kiemelt szereppel bírtak, ugyanis a Fidesz egyszerűen magára hagyta a város útjait, 9 év alatt pedig a szemünk láttára lett porrá (és kátyúvá) a megyeszékhely. Az időről-időre feltűnő közvéleménykutatásokon is messze a legégetőbb problémának nevezik meg Szombathely lakói az utak állapotát. Szóval miután a kormánypártiak teljesen elhanyagolták a közlekedésfejlesztést a városban, most begyszóra megígérik, ha őket választjuk, minden más lesz.

A Gyöngyös-patak hídrekonstrukció sora hasonló, információink szerint van olyan városi híd, ami már abszolút a végét járja (vagy mi járjuk rajta végső métereinket). Nyilvánvalóan a hidak sem az elmúlt másfél évben mentek gallyra, na, de így legalább lehet erre is ígérgetni.

A Zanati kerékpárút fejlesztése szintén érdekes téma, ugyanis az már lassan 13 éve készül! Most pedig, hogy nemrég vizsgálóbizottságot is felállított az Éljen Szombathely Egyesület annak feltárására, mit rontott el a Fidesz, a kormánypártiak hirtelen újra megígérik, és pénzt is bemondanak rá. Az ügy kapcsán számos alkalommal felmerül Illés Károly (Fidesz-KDNP) frakcióvezető, egykori alpolgármester neve mint mulasztó, a jelenlegi városvezetés pedig pert is indított.  

Újabb tétel a Vásárcsarnok, amelynek kálváriája még 2016-ban kezdődött, az első sajtótájékoztatót ugyanis ekkor tartotta meg a fideszes városvezetés azzal, hogy hamarosan zöld tetős, modern, minden igényt kielégítő piac épülettel gazdagodik majd Szombathely. Aztán ahogy az a Fidesz alatt már csak lenni szokott, ebből a látvány beruházásból sem lett akkor semmi, pedig Hende Csaba még 2018-ban is haknizott vele. A terveken addig ültek, hogy mire beérkeztek az első ajánlatok, a legkedvezőbb is 300 millió forinttal lett több a rendelkezésre álló forrásnál. Végül a városi piac műszaki csökkentéssel épült meg, a hiányzó összeget már az Éljen Szombathely vezette önkormányzat teremtette elő.

Ha Hende Csaba kivételesen tényleg teljesítené egyik választási ígéretét, az azt jelentené, hogy a piac környékét újra le kellene zárni, most a parkolófelújítás miatt.

Utolsó tétel a listán a Víztorony körüli terület felújítása. Az ikonikus szombathelyi épület rekonstrukcióját ugyanis egymagában kezdték el megtervezni, a körülötte lévő KRESZ-park felújítását nem tartotta fontosnak a Fidesz. Ezzel megvárták, hogy újra választások legyenek, és ismét ígérhessenek valamit. 

Borítóképünk: Hende Csaba Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.