A fideszes városoknak kompenzálja a kormány az elvonásokat

Nagy Donát 2020-12-24 12:20:45
Folytatódik az ellenzéki városok tönkretétele, Győr kap pénzt, Szombathely nem.

Békéscsaba, Debrecen, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Nyíregyháza, Sopron, Székesfehérvár, Szolnok, Veszprém, Zalaegerszeg egyaránt 1,38 milliárd forintos állami támogatást kapott önkormányzati feladatok ellátására

- derül ki a december 24-én közzétett Magyar Közlönyből a 24.hu cikke szerint.

Amíg Ausztriában az ottani kormány kisegíti a településeket, itthon Orbán Viktor a járvány okozta gazdasági károk enyhítését az elvonásokban látja.

Ausztriában pénzelvonás helyett inkább segít a településeknek a kormány

Másfél milliárd euróval növelte meg az osztrák kormány a települések részére összeállított koronavírus-segélycsomagot - írja a Savaria Fórum. Gernot Blümel pénzügyminiszter (ÖVP) elmondása szerint ezzel 2 és fél milliárd euró áll az osztrák települések rendelkezésére, hogy a folyamatban lévő, illetve a jövőbeli projektjeiket, beruházásaikat finanszírozzák, illetve a megnövekedett feladataikat el tudják látni és ne kerüljenek csődhelyzetbe.

Persze a fideszes városokat kompenzálják, így miután nemrég bejelentették, hogy felére csökkentik az önkormányzatokhoz befolyó helyi iparűzési adó mértékét, milliárdos összeget utalnak ki a Fidesz vezette városoknak működésre, miközben e kategóriában egyetlen olyan város sem lelhető fel, amelyet ellenzéki városvezető irányít. 

A kormányzati elvonások ellen tiltakozva ma nem gyullad ki az adventi díszkivilágítás a szombathelyi Fő téren

Szombathely önkormányzata is csatlakozott azokhoz a Szabad Városokhoz, amelyek tiltakoznak a kormány lépése ellen, amely megfelezve a helyi iparűzési adó mértékét, ellehetetleníti az önkormányzatok működését. Ennek értelmében Szombathelyen december 23-án 19 órától egész estére elsötétedik a Fő tér ünnepi díszkivilágítása és a város karácsonyfája, ahogy a Szabad Városok Szövetségének minden településén - adta hírül a város weblapja.

A lap szerint a rendelet alapján kapnak támogatást ellenzéki vezetésű települések is - Eger például 600 millió forintot költhet az egri vár fejlesztésére -, azonban ahogy látható, az ellenzéki települések maximum címzett pénzt kaptak, azaz nem költhetik szabadon működésre a támogatást, mint a fideszes városok, amelyek ebből a pénzből pótolni tudják majd az Orbán Viktor iparűzési adóról szóló döntése miatt kieső bevételeket.

Szólj hozzá!

Egy gólos győzelemmel döntős az Audi ETO KC a Final Four-ban

29:28-ra győzték le a győri lányok a dán riválist.

1 milliárd 400 millió forint mínuszt termelt tavaly a Győr-Szol

Ezentúl a közgyűlés nyilvánossága előtt tárgyalják meg az önkormányzati cégek beszámolóit.

Nem támogatták a fideszesek, hogy teljes mértékben zöld területté nyilvánítsák a marcalvárosi Kiserdőt

Hiába szavaztak úgy a helyiek, hogy nem szeretnék, ha egy része be lenne építve.

Pintér Bence betartotta ígéretét: nyilvánosak az Audi szerződések!

Kiderült, hogy nem is lehetett volna titkos, és, hogy mára mennyire elavult.

Már megint szórakozott valaki a 112-vel

Egy szombathelyi férfi azt állította, hogy a testvére belökte a szobába, és nem engedi ki onnan.

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.

Megvált a Győr+ Herkely Ákostól

Többek között a Kósa Roland alpolgármesterrel készített interjú miatt kellett távoznia a műsorvezetőnek.