Új, szivárványos logót leplezett le a Twitter-oldalán az UEFA. A labdarúgó-szövetség nemrég ugyan lelőtte az olyan petíciókat, amelyekkel azt akarták elérni az aláírók, hogy a ma esti Németország - Magyarország meccs alatt változtassák meg az Allianz Aréna színeit szivárványosra, mivel a szövetség szerint az politikai döntés lett volna a részükről. A petíció mögé egyébként több külföldi politikus is beállt, köztük München polgármestere, Dieter Reiter is, hogy így tiltakozzanak az ellen a törvény ellen, ami összemossa Magyarországon a pedofíliát a melegekkel.
Az UEFA döntését viszont rendkívül rosszul fogadták a petíció aláírói, Reiter pedig egyenesen szégyenteljesnek titulálta azt, hogy nem állhatnak ki ilyen formában a melegek jogaiért. Az UEFA-ba még az EU is beleszállt, mondván, a szövetségnek nem kellett volna politikai formában kezelnie a dolgot.
A negatív visszhangra viszont már azzal felelt az UEFA, hogy hivatalosan is megváltoztatták a logójukat, amelynek a hátterében látható most már a szivárvány. A logóváltoztatás mellé egy rövid közleményt is kiadtak, amiben azt írják, a szövetség büszkén viseli a szivárvány színeit, és azt is hozzátették, hogy számukra a pride zászló nem politikai jelkép, hanem a remény egy jelképe, ami azt mutatja, hogy elkötelezték magukat egy sokszínű társadalom mellett.
A müncheni polgármester kéréséről pedig azt írták, hogy a rasszizmus, a homofóbia, a szexizmus és a diszkrimináció többi formája olyan sötét foltjai a mai társadalmaknak, amelyeket a játékok során is nehéz leküzdeni. Az UEFA szerint a diszkrimináció sajnos teljesen átjárja a mai focirajongók körét, a meccseken és a stadiumokon kívül egyaránt. Emellett viszont kiállnak amellett, hogy azok a petíciók, amelyek az Allianz Aréna szivárványosítását kérték, kifejezetten politikai indíttatásból jöttek létre, írja a Metro.
Reiter viszont azt mondja, ha az Arénát nem is, München több látványosságát biztosan szivárványszínekbe öltöztetik a meccs idejére. A polgármester külön kitért arra a szélturbinára is, ami az Aréna mellett található, ha a meccs közben kültéri képeket is bevágnak, ezt szinte biztosan láthatják majd a focirajongók világszerte. Reiter szerint így tisztán érthető módon fogják majd tudatni Magyarországgal és a világgal, hogy kiállnak az egyenjogúság mellett.