Ahogyan azt korábban írtuk, Petry Zsolt a Magyar Nemzet nevű kormánylapnak nyilatkozva többek között arról beszélt, hogy sportolóként nem szerencsés társadalompolitikai kérdésekben állást foglalni, de hozzátette: nem tudja, hogy "hogy mégis mi késztethette Pétert arra, hogy kiálljon a homoszexuális, transzvesztita és egyéb nemi identitású emberek mellett".
Emellett kérdésre válaszolva elítélte a bevándorlást is.
Munkaadója végül kedden, azonnali hatállyal rúgta ki Petryt.
Erre reagálva Hrutka János - akit pedig valószínűleg vettek le egy hazai tévécsatorna képernyőjéről, mert megvédte Gulácsi Péter véleményhez való jogát - többek között azt mondta, hogy "a tények ismerete nélkül szomorú, hogy bárki elveszítheti állását véleményéért, egy adott helyzet más aspektusból való megközelítéséért."
Log into Facebook
Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.
A volt válogatott futballista a bejegyzésében így fogalmazott:
"A klub aláírta a Sokszínűség Chartáját, elkötelezett a tolerancia mellett, ráadásul pontosan senki sem tudhatja, hogy milyen pontok szerepelnek egy stábtag vagy a sportolók szerződésében az ilyen esetekre vonatkozóan, milyen belső protokollnak kell eleget tenniük egy-egy megkereséssel, esetleges nyilatkozattal kapcsolatosan az érintetteknek."
"Egzaktan azt sem tudhatjuk, hogy mit mondott Petry Zsolt a témát éppen egy másik ruhába öltöztetni próbáló újságírónak, hogy visszakérte-e ellenőrzésre a megjelentetni kívánt anyagot és valóban az és úgy jelent-e meg, ahogy azt ő szerette volna.
Szomorú, hogy minden és mindenki csak eszköz. A téma egy eszköz, hogy megosszuk az embereket, hogy azon keresztül szeleteljünk, bélyegezzünk, matricázzunk, meg-, és elítéljünk ismeretlenül. A szereplők, nyilatkozók is eszközök, szócsövek, hogy oldaltól függetlenül viszontlássa tollász és szerkesztő a saját gondolatait, nézeteit, a mások által megkövetelteket. Amiben lehet, hogy ő maga sem hisz igazán, de ez a feladat. Mi lesz a szócsővel? Jön a következő!
Mindezektől függetlenül, a tények ismerete nélkül szomorú, hogy bárki elveszítheti állását véleményéért, egy adott helyzet más aspektusból való megközelítéséért.
Ha egyetértünk vele, ha nem.
Döbbenet! – írták sokan… öröm, hogy van helyzet, amikor ők is így gondolják."