Több, mint egy hónappal ezelőtt elsőként írtunk a tervezett szénhidrogén kútról, amit az Őrségbe fúrnának az ásványkincsek kitermelése végett. Helyi lakosok petíciót indítottak, de az önkormányzat is kijelentette: nem látnának szívesen egy újabb ipari létesítményt a település határán. A leendő építkezés helyszínét mi is bejártuk.
Árkon, bokron, szénhidrogénen át
Elsőként írtunk a közvetlenül Őriszentpéter mellé tervezett szénhidrogén kútról, amelyről később több helyi és országos lap is említést tett. Az eset kapcsán helyi lakosok petíciót indítottak, de az önkormányzat is kijelentette: nem látnának szívesen egy újabb ipari létesítményt a település határán. Mind a Galambosszeren lakókkal, mind Őriszentpéter polgármesterével leültünk a beruházás kapcsán - az interjúkat hamarosan közzé is tesszük.
Most pedig a Greenpeace is bekapcsolódott a helyieket támogatva, hiszen más zöld szervezetekkel együtt tiltakozik a beruházás ellen.
A bejegyzésük szerint a környezetvédő szervezet ügyfélként bejelentkezett a Vas Megyei Kormányhivatalnál az eljárásba, hogy a rendelkezésre álló jogi eszközökkel is fellépjen a beruházással szemben.
2021-ben a klíma- és ökológiai válság közepén a fosszilis tüzelőanyagok kivezetésén kellene fáradozni, nem pedig új olaj- vagy földgázkutakat fúrni. Azt pedig, hogy egy magyar nagyvállalat közérdekre hivatkozva kezdene rombolásba természetvédelmi területen, hogy a végén csak még több klímagyilkos gáz juthasson a levegőbe, érthetetlennek és abszurdnak tartjuk. Ráadásul teljesen egyetértünk a helyiekkel, az Őrség csendje közérdek, egy páratlan természeti tájról van szó, amit így kell megőriznünk, megvédenünk
- nyilatkozta Perger András, a Greenpeace kampányfelelőse.
Log into Facebook
Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.
Azt írják, könnyen belátható, hogy egy kőolaj-kitermelő ipari beruházás, majd az azt követő üzemeltetés rengeteg káros hatással járna a terület természetes élővilágára, növényekre, állatokra és a környéken lakó emberekre egyaránt.
A Greenpeace követelése, hogy az Őrség egész Európában kiemelkedően gazdag élővilágát, a gyönyörű tájat, a különleges településszerkezetet és az ott élő embereket ne veszélyeztesse a beruházó. Mint írják, alapvető szemléletváltás kell a nagyvállalatok részéről is, hogy megfékezzük a természet pusztítását és a klímaválságot.