Nem konzultálni, dönteni kéne

Bazsó Bálint 2021-02-18 11:38:00
Nem csak felesleges, de még veszélyes is az új nemzeti konzultáció. A kormány legújabb nemzeti konzultációja ugyanis csupán arra jó, hogy terítse a felelősséget és időt nyerjen vele, mert valójában nincs stratégia és nincs koncepció, holott most lenne igazán szükség arra, hogy a kormányzat döntésképes legyen.

Elindult az újranyitásról szóló nemzeti konzultáció, végre megmondhatjuk a véleményünket a lezárásokról, járvány elleni intézkedésekről, védettségi igazolványról és persze a nyitásról.

Jól hangzik, hiszen fontos kérdésben kéri ki a véleményünket a kormány. 

Csakhogy nem az. Nagyon nem az.

Az eddigi nemzeti konzultációkkal a kormánypártok sikerrel uralták a közbeszédet, a kezdeményezést szinte minden alkalommal átvéve egy jól működő, sikeres konstrukciót alkottak. Ettől persze a konzultációk ívein szereplő banális, arcpirítóan irányított kérdések szinte fizikailag fájdalmat jelentettek azoknak, akik nem szerették volna megállítani Brüsszelt, nem akartak levelezni a bevándorlásról, vagy éppen magasról tettek Soros Györgyre és annak roppantul gonosz tervére. Persze tudtuk, hogy ezek az ívek - a választási adatbázisok frissítésén kívül - mindössze arra voltak jók, hogy elégessenek jó sok pénzt, és persze arra, hogy elszórakoztassuk magunkat unalmas napjainkban.

Ugyanakkor a Soros-tervről és Brüsszelről szóló levelezgetés lehetett bármilyen abszurd, legalább nem volt veszélyes.

Ellentétben ezzel.

Íme az újranyitásról szóló konzultációs kérdések

Ahogy már írtuk, a bevándorlás, Soros Györgyvagy éppen a Brüsszelt megállítani szándékozó konzultációk sikerrel bizonyították, ha az értelmetlen pótcselekvések és látványos, de annál drágább politikai akciók országában kitöltünk néhány százezer politikai kérdőívet, akkor bármire képesek vagyunk. Együtt. Közösen. Most pedig elindult az újranyitásról szóló konzultáció is.

A kormány ugyanis azzal, hogy már a járványkezelésről és a nyitásról is - látszólag - kikéri a véleményünket, valójában a felelősséget teríti, miközben érvrendszert szolgáltat saját magának arra, hogyan és mikor döntsön a vírus elleni védekezés folytatásáról.

Ez persze simán csak politikai gyávaság, láttunk eleget ilyet már valóban fontos kérdésekben.

A nagyobb gond az, hogy ezzel a járvány elleni védekezésben résztvevő szakemberek helyett, azokat befolyásolva, vagy éppen egyenesen megkerülve olyan dolgokról kérdezi a lezárás miatt már amúgy is frusztrált lakosságot, amiről a túlnyomó részének halvány fogalma, tudása és rálátása sincs, csak véleménye. Az viszont nagyon is.

Ki ne szeretné, ha kinyitnának a kocsmák? Ki ne szeretne moziba, uszodába, étterembe menni, nyolc után kutya nélkül sétálgatni, maszk nélkül boltba menni?

Persze, hogy mindenki. 

Épp ez a lényeg: tökéletesen evidens kérdésekkel megerősítést nyerni a lakosságtól: Mondják el a véleményüket a melósok, a vendéglátósok, a közgazdászok vagy az olyan bölcsészek, mint én.

Ahelyett, hogy a kétharmados kormányunk a tőlünk kapott felhatalmazással és felelősséggel, az általa felkért járványügyi szakértőket meghallgatva döntene.

Csakhogy épp ez a nemzeti konzultáció mutatja meg, hogy a kormányzat nem tud vagy nem mer dönteni, mert nincs stratégia, nincs koncepció, nincs bátorság, csak túlélés és időhúzás.

És ez veszélyes.

Szólj hozzá!

Hasznos tippek egyetemistáknak: használt könyvekből is lehet tanulni!

Az egyetemi lét sok kiadással jár – bár nem mindenki fizetős szakokon tanul, azért a lakhatás, az utazás és a szórakozás sok pénzt felemészt. És bár a könyvtárakban ingyenesen hozzájuthatunk a szakirodalomhoz, ez nem mindig elérhető opció.

Az okostelefonok milyen hatással vannak a lelki egészségünkre?

Érdekes a címben feltett kérdés, és bizonyára mindenki az aktuális hangulatának megfelelően válaszol rá. Az, aki kezében a mobillal éppen egy fontos hívást vár a szerelmétől, bizonyára azt mondja, hogy pozitív, aki pedig álmatlanságtól szenved és késő éjjel olvassa ezt a cikket, azt gondolhatja: negatív.

Orrot törtek a sárvári "lomis" piacon

Vádat emeltek a verekedővel szemben.

Borult, ködös idő várható a hétvégén

Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható, hószállingózás, ónos szitálás, szitálás előfordulhat.

Itt vannak a győri Magyar Kultúra Hét programjai

Január 20–26 között rendezik a rangos eseményt.

Mínusz 783 millió forint a Győr-Szol Zrt. harmadik negyedéves mérlege

Sok esetben a tervezetthez képest kevesebb mínuszt termelt a cég.

Emlékszel milyen volt 2006-ban a Papsziban?

Nem, akkor most megmutatjuk milyen volt a szombathelyi legendás disco.

Továbbra sincs új elnöke a Haladás VSE-nek

Hamarosan újra összehívják a küldötteket.

A Győri Audi ETO 2027-ig meghosszabbította Per Johansson vezetőedző szerződését

A szakembert tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.

200 ezer forint Győrben az átlag albérletár

Szombathelyen 170 ezer forint most a lakbér havi átlaga.

Akár börtönbüntetésre is ítélhetik Homlok Zsoltot

Kartellezés miatt jelentették fel a cégvezetőt.

Hétvégi ház égett Szombathelyen

A tűzoltók két vízsugárral fékezték meg a lángokat.

15 milliárd forintot vonnak el idén Győrtől

12 milliárd forintot szolidaritási hozzájárulás címén vonnak el. 3 milliárd forintot pedig a Versenyképes Járások Program keretei között vonnának el a várostól.

Fedezd fel a Lego City világát

Építsd meg álmaid városát!