Ungár Péter: A győriek maguk dönthessenek a színházról!

Kovács Lilla 2020-06-21 11:17:00
Az LMP országgyűlési képviselője úgy gondolja, a polgármester egyedül nem dönthet egy ilyen fontos kérdésben.

Sajtótájékoztatott tartott a győri színház épülete előtt Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője. Ungár a sajtótájékoztató elején rögtön hivatkozott a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet reprezentatív felmérésére, amiből kiderült, hogy a győriek 70 százaléka nem bontaná le az épületet. 

 

Közvélemény-kutatás: a győriek 70 százaléka nem bontaná el a színházépületet

Április eleje óta téma a Győri Nemzeti Színház negyvenkét éves belvárosi épületének lebontása: Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) ekkor árulta el a Kisalföldnek, hogy az épület felújítása helyett ilyesmit fontolgat, azóta azonban - mint azt itt kibontottuk - pár, a színház helyére tervezett parkot bemutató látványterv publikálásán kívül a város polgárai nem nagyon ismerhettek meg pontos adatokat a színházépület állapotáról és a tervezett kulturális negyedről.

 

Ungár kitért arra is, hogy Dézsi András, Győr polgármestere korábban már többször megmutatta, hogy hallgat a többség véleményére, így most is ezt reméli. Mint mondja, az épület műszaki állapotáról ugyan erkeznek hírek, de pontos felmérésről még nem tájékoztatták a nyílvánosságot, valamint fals érvnek tartja azt is, hogy a színház szörnyű, leromlott állapotban van, hiszen az épület az előző polgármester (Borkai Zsolt) regnálása alatt került ilyen állapotba - aki Dézsi párttársa volt. 

"A Győri Színház - akármit gondolunk is az esztétikai értékéről - egy olyan épület, ami a városképhez mostmár hozzátartozik. Egy olyan épület, amely nagyon sok embernek identitásképző erővel bír, ráadásul egy olyan épület, egy olyan intézmény van benne, ami ebben a városban nagyon sok embernek szórakozási lehetőséget nyújt, és a belváros egyik ékköve."

 

Épp ezért úgy gondolja, egy ekkora beruházásról nem dönthet egyedül a polgármester, meg kell kérdezni róla a lakosságot is.

 

A teljes sajtótájékoztató itt visszanézhető:

Ugytudjuk.hu Győr on Facebook Watch

Ungár Péter sajtótájékoztatót tart a színháznál.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.