Ungár Péter tájékoztatása szerint az első, hogy a béremelést az alapbérbe építsék be, az utazó gyógypedagógusok esetében az állam térítse meg a szakemberek felmerülő utazási költségeit, végül pedig a továbbképzéseket az állam finanszírozza.
"Nem szabad hagyni, hogy a nagyon rosszul fizetett gyógypedagógusoknak maguknak kelljen ezeket kifizetni"
- mondta.
Az LMP országgyűlési képviselője ezzel kapcsolatban kevésnek és megkésettnek nevezte a kormány gyógypedagógusok tíz százalékos béremelésére vonatkozó tervét. Emlékeztetett: ez az emelés ismét az illetményben történik meg, tehát nem érinti az alapbér összegét.
"Az alapbérben lévő emelés az, ami önmagában kiszámítható lenne, ami megnyugtatná azokat a pedagógusokat, akik nagyon fontos munkát végeznek"
A politikus érzékeltetve az emelés mértékét, hozzátette: egy teljes munkaidőben dolgozó gyógypedagógus esetében ez 14 ezer forint emelést jelent.
Emlékeztetett arra is, hogy a gyógypedagógiai pótlékrendszer nagyon rossz, hiszen amellett, hogy nagyon sokan nem is kapnak pótlékot, a szakterületen dolgozóknak maguknak kell állniuk az utazási és továbbképzési költségeiket.
Úgy vélte: Egy másfélszeres béremelés nem kerülne többe 65-70 milliárd forintba, ami a költségvetés szempontjából egy rettentően alacsony összeg.
"Itt az idő, hogy elismerjük a gyógypedagógusok munkáját"
Security Check Required
null