Kerek számokhoz érkezett az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság 25 éve működő kőszegi Madárvédelmi Mentőközpontjának történetében. Az 1994 óta gondozásukba került madarak száma májusban elérte a 4000-et, júniusban pedig elrepült a 2000. madár is, ami a munkájuknak köszönhetően nyerte vissza egészségét és önállóságát - számol be a Nemzeti Park.
A 4000. mentett madár egy erdei fülesbagoly fióka volt. Sajnos helytelenül szedték össze egy ház kertjében testvérével együtt. Idén már 16 erdei fülesbagoly fióka került hozzánk, melyek nagy részét feleslegesen szakították ki a természetből. A fajra jellemző ugyanis, hogy fiókái a teljes röpképesség elérése előtt elhagyják a fészket, és a fák, bokrok ágain üldögélve hívják szüleiket, akik továbbra is etetik őket. Ha a földön találunk egy szárnytollakkal már rendelkező erdei fülesbagoly fiókát, azt nem kell mindenáron „megmenteni”. Amennyiben egészségesnek tűnik, a legjobb, amit tehetünk, hogy biztonságba helyezzük egy közeli fa ágára.
A 2000. elengedett madaruk egy fekete rigó volt, aki csupasz fiókaként került a kőszegi Madárvédelmi Mentőközpontba két testvérével együtt az egyik viharos májusi nap után. Mindhármukat sikerült felnevelni és 25 nap gondozás után el is tudták őket engedni. A csupasz, magatehetetlen fiókák valóban mentésre szorultak, de fontos tudni, hogy a fekete rigó fiókái is fészekhagyók. A kitollasodott, de repülni még nem tudó fiókákról szüleik továbbra is gondoskodnak.