A World Happiness Report éves jelentései szerint annak ellenére, hogy hazánk továbbra sem a legkedvezőbb helyet foglalja el a világ országait a lakosok boldogságszintje alapján rangsoroló listán, a trend azt mutatja, hogy évről évre emelkedik a mért boldogság szintje Magyarországon, írják a boldogsagprogram.hu oldalon. A 2018-as adatok alapján 156 ország közül Magyarország a 69. helyen áll, 2017-ben még a 75. helyen voltunk.
A magyarok boldogságát a az ELTE PPK Pozitív Pszichológiai Kutatócsoportja prof. Oláh Attila irányításával a Bagdi Bella vezette Jobb Veled a Világ Alapítvánnyal együttműködve kutatták, az internetes kérdőívek alapján pedig megrajzolták az ország boldogságtérképét is. A felmérésben 17-88 éves férfiak és nők vettek részt, a kutatók arra kérdeztek rá, hogy milyennek látják az élettel való elégedettségüket, az érzelmi, a pszichológiai, a szociális és spirituális jóllétüket.
Az adatokat összevetve kijött, hogy a
A 2017-es adatokhoz képest a Nyugat-Dunántúlon és a Dél-Alföldön ugrott a legnagyobbat a boldogságszint. Azt is kimutatták, hogy a nők mindenhol boldogabbak, mint a férfiak, és még a mentális egészség terén is jobban állnak.
A kutatás arra is rámutatott, hogy a jómódú emberek sokkal boldogabbak, mint azok, akiknek nélkülözniük kell. De megdobja az emberek boldogságérzetét az is, ha több gyerekük van, magasabb az iskolázottságuk, esetleg házasságban, vagy kapcsolatban élnek. A legvidámabb generáció továbbra is a 36-50 évesek csoportja, és még az is kiderült, hogy pozitívabb az életszemléletük azoknak, akik nagyvárosok helyett kistelepüléseken élnek.