2015. december 10-i közgyűlésen döntött arról az akkor szombathelyi, fideszes városvezetés, hogy szállodaépítési projektbe kezdenek. Igény ugyanis már akkor volt rá. A szombathelyi nagy rendezvények, sportesemények megrendezésekor folyton gondot jelentett és jelent még a mai napig is, hogy hol szállásolják el a turistákat. Ilyenkor rendre a szomszéd települések, Sárvár és Bük jön elsőként szóba.
De talán sosem volt ennyire égető a probléma, mint most. A Nagyszállót bár ígérték, mégsem vette meg a semmiből felbukkanó, majd oda gyorsan távozó lehetséges vevő. A Claudius pedig bezárt. A hotel hivatalos értesítése szerint csupán felújítás miatt, a városban terjedő szóbeszéd szerint azonban végleg. A szállodaínséget jól mutatja, hogy a város már Nagyszálló esetében tervezte, hogy megvásárolja, külsős vállalkozóval pedig felújíttatja azt.
Nincs jelen pillanatban nagyobb csoport befogadására alkalmas szálloda Szombathelyen. 5 éve pedig hiába döntött úgy a fideszes városvezetés, hogy hotel építésbe kezd, ebből mára láthatóan alig valósult meg valami. Ugyan a beruházás műszaki és gazdasági előkészítése megtörtént, rendelkezésre áll a jogerős építési engedély, van kiviteli terv és üzemeltetési partner is, csak építkezés nincsen.
A koncepció szerint Szombathelynek úgy lett volna egy új szállodája, hogy azt nem teljes egészében a városnak kellene fizetnie. A területet és a terveket az önkormányzat adja, az elképzelés szerint pedig egy külsős befektető építette és üzemeltette volna a létesítményt. A majdani üzemeltető és a SZOVA Zrt. alapított is egy közös projekt, vagyis beruházó céget, amely részben a tagok által befizetett törzstőke és egyéb önerő, részben pedig hitelfinanszírozással építette volna meg a szállodát.
Ahogy az a látványterveken is szerepel, a hotel a Tófürdő területén épülne meg, a mostani büfét elbontanák és azon a területen állna az új, több, mint 100 szobás, 4 csillagos, superior besorolású szálloda.
Hogy a régóta porosodó tervekből legyen valami, Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester nemrég levélben fordult Orbán Viktorhoz, hogy részben a központi költségvetés terhére vághasson bele Szombathely az építkezésbe. Orbán ugyanis nemrég kijelentette, hogy 600 milliárd forintot tolnak bele az ágazatba, amiből, ha a Szombathelyre jutna 1-2 milliárd forint, már épülhetne is a szálló.
Várjuk a fejleményeket az ügyben!