November végén elkezdődött a pedagógusok önkéntes tesztelése Győr-Moson-Sopron megyében is. A Kisalföld kérdésére a Győri Tankerületi Központ elmondta: a tesztelésben való részvétel a munkavállalók részéről önkéntes alapon történt, így az intézményvezetői visszajelzések alapján a részvételi arány iskolánként eltérő volt az első héten. Egyes helyeken akár a 100 százalékos részvételhez közelített, míg más iskolákban alacsonyabb volt a teszten részt vevők aránya.
A Győri Tankerületi Központ intézményeiben 3200 dolgozóból 1793 fő kérte a gyorsteszt elvégzését, melyből 41 eset mutatott pozitív eredményt.
A gyorstesztek eredményeit a járványügyi hatósághoz közvetlenül továbbították, s a pozitívnak bizonyuló dolgozók karanténba kerültek. Amennyiben a járványügyi hatóság szükségesnek ítélte meg, akkor az adott osztályra, osztályokra nézve is elrendelte a karantént.
Az is oka lehet egyébként annak, hogy a többi dolgozó nem kérte a tesztelést, hogy mint ahogy Horváth Péter, a Révai Miklós Gimnázium igazgatója és a Nemzeti Pedagóguskar elnöke az Indexnek elmondta, hogy csak nagyon nehezen kapnak a pedagógusok 100 százalékos táppénzt, ha pozitívak. „Ha a tanárok közül valaki pozitív lesz, és emiatt táppénzre kerül, elvileg jogosult a fizetése 100 százalékára, ám csak egy viszonylag bonyolult és hosszadalmas eljárással juthat hozzá a teljes összeghez. Mint a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke személyesen én is küzdöttem azért, hogy a folyamat a mostani helyett jóval egyszerűbb legyen, beszéltem többek között az államtitkársággal, a Klebelsberg Központtal, a tankerülettel, de azt mondják, hogy a jogszabályok erre most nem adnak lehetőséget. Többségében egyelőre még biztos, hogy nem 100 százalékos táppénzt kapnak a pedagógusok” – nyilatkozta az intézményvezető.
A Kisalföld arról is ír, hogy a Soproni Tankerületi Központ által fenntartott 37 köznevelési intézmény több mint 60 feladatellátási helyén 887 iskolai dolgozó jelent meg a kormány által biztosított koronavírus-teszteléseken. Közülük november utolsó hetében a jelentős többség, 666 fő vállalta a tesztelést. A vizsgált pedagógusok között 16 esetben, azaz mintegy 2 százaléknál koronavírus-fertőzöttséget állapítottak meg. Az újonnan kiszűrt pedagógusok miatt 5 iskola 9 osztályában 200 tanuló tantermen kívüli digitális munkarendben folytatja a tanévet.