A szentgotthárdi motorgyár egy széleskörű adományozás keretében 18 db 1.2 literes Turbo PureTech motort adományozott négy középiskola és két egyetem számára. A gyár idén kezdte gyártani az új háromhengeres turbómotort, és rövid idő alatt a típus egyik fő beszállítója lett a PSA Csoporton belül.
Ez a motor számos Opel, Peugeot és Citroen autótípusban megtalálható, és az elmúlt években négy alkalommal is az év motorja lett kategóriájában, nemzetközi megmérettetésben.
Az 1200 köbcentiméter lökettérfogatú benzines EB turbómotorokat - melyek négy alkalommal is elnyerték az év motorja díjat - a vállalat képző intézmények részére adományozza az ott folyó oktatás támogatása céljából. Az Opel Szentgotthárd Kft. számára mindig is fontos volt a tudás fejlesztése, az oktatás színvonalának növelése és a szakképzett munkaerő biztosítása; mindez a társadalmi felelősségvállalás jegyében.
November 12-én az Opel Tudásközpontban ünnepélyes keretek között Mesics Olivia az Opel Szentgotthárd Kft. ügyvezetője adta át a motorokat Prof. Dr. Kollár Lászlónak az ELTE Informatikai Kar Savaria Műszaki Intézet Igazgatójának.
A vállalat képzőközpontja a régió egyik legnagyobb tanműhelye, ahol 2015 óta folyik duális közép- és felsőfokú gyakorlati képzés. Az Opel Tudásközpont egyben a szombathelyi ELTE gépészmérnök-képzésének duális gyakorlati oktatóbázisa is.
A gyakorlatozó diákok a képzésükhöz előírt ismeretek tanműhelyi elsajátítása mellett a gyári munkafolyamatokba (termelés, logisztika, minőségbiztosítás) is bekapcsolódnak. Ennek köszönhetően nem csak életszerű gyakorlati ismereteket szereznek, hanem fontos támogatást is jelentenek a vállalat számára, mindennapi folyamataink részévé válnak.
A szombathelyi duális gépészmérnöki képzés öt éve indult el hat Vas megyei nagyvállalat, köztük az Opel Szentgotthárd Kft. közreműködésével a szombathelyi egyetemen a duális gépészmérnök-képzés. A 7 félévnyi időtartam felét a hallgatók a duális partnervállalatoknál töltik gyakorlattal, melynek során a cégspecifikus gyakorlati ismereteket is el tudják sajátítani. Vállalatunk az eltelt időszakban minden tanévben fogadott duális gépész hallgatókat, és továbbra is elkötelezett a gépészmérnöki képzés mellett.
Az adományozott motorok az Intézet Jármű- és motorszerkezettani laborjában kapnak majd helyet, és az ehhez kapcsolódó tárgyak oktatása során kerülnek felhasználásra.
Az Opel-gyár és a szombathelyi gépészmérnökképzésnek a kezdetektől fogva szoros kapcsolata van: a vállalat az elsők között állt be a duális képzés mögé és vállalt partnercégi szerepkört, de emellett rendszeresen támogatja a képzést különböző eszközök adományozásával.