Pornográf képeket csalt ki kiskorú lányoktól egy győri férfi

Farkas Bazsi 2025-11-24 10:34:33
Az ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolja.

A Győri Járási Ügyészség tájékoztatása szerint vádat emeltek azzal a huszonéves férfival szemben, aki 2021-2023 években álnéven, valós személy fényképét felhasználva, több kiskorú lány bizalmába férkőzött, majd a sértetteket az őket ábrázoló pornográf tartalmú fényképpel zsarolta.

A vádirat szerint a Győr-Moson-Sopron Vármegyében élő fiatal férfi 2021-2023 években álnéven, valós személy fényképét felhasználva, több kiskorú lányt keresett meg különböző internetes üzenetküldő alkalmazáson keresztül. A vádlott a napokig tartó üzenetváltásokat követően a sértettek bizalmába férkőzött és tőlük pornográf tartalmú képet kért, vagy videóhívás során ilyen képeket készített róluk. Ezt követően újabb képeket követelt a sértettektől és megfenyegette őket azzal, hogy ha nem küldenek neki további pornográf tartalmú képeket, akkor a korábbiakat közzé teszi az interneten.

A járási ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolta meg a férfit és a vádiratban indítványt tett arra, hogy amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen beismeri a bűnösségét, akkor a Győri Járásbíróság vele szemben négy év börtönbüntetést szabjon ki, négy évre tiltsa el a közügyek gyakorlásától, továbbá végleges hatállyal tiltsa el olyan foglalkozástól, amelynek keretében tizennyolcadik életévet be nem töltött gyermekekkel kerülne kapcsolatba. 

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.