Átfogó kutatás-fejlesztési programot indított a szombathelyi TDK Hungary Components Kft., amely mintegy 1,2 milliárd forintból valósul meg a következő három évben, írják a cég közleményében.
A projekt elsősorban a teljesítmény induktivitások és a hibrid polimer kondenzátor fejlesztését célozza. A fejlesztési terv megvalósításához a vállalat mintegy 500 millió forintos támogatást pályázott meg és nyert el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból. A támogatást a bérek és járulékok, valamint anyagköltség finanszírozására használhatja fel a cég.
A támogatási program részeként a TDK a teljesítmény induktivitások terén olyan új termékeket fejleszthet így ki, amelyek kielégítik a fejlett autóipari alkalmazások (elektromos fékműködtető- és fékrásegítő rendszerek, xEV lágy-hibrid rendszerek) által támasztott magasabb technikai követelményeket, például azáltal, hogy nagyobb áramterhelhetőséget tesznek lehetővé vagy magasabb mágneses telítődési képességet nyújtanak.
Az új-generációs termékek fizikai kialakítása lehetővé teszi a vevők által alkalmazott magasan automatizált folyamatokba való integrálhatóságot is.
A kondenzátor-fejlesztés célja a hibrid polimer kondenzátor feszültségtartományának kibővítése (200-400V), valamint a magasabb integráltságú, úgynevezett kondenzátor-bank modulok fejlesztése. Ezek az elektro-mobilitás, megújuló-energia, ipari elektronikai, 5G-telekommunikációs hálózatok és a háztartási elektronika területén egyaránt magasabb energiahatékonyságot és alacsonyabb „szénlábnyomot” eredményeznek.
A TDK Hungary Components Kft. (korábban EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft.) a vezető elektronikai konszern, a tokiói székhelyű TDK konszern tagja. A szombathelyi gyárban induktivitások széles körét gyártják, többek között fojtótekercseket és zavarszűrőket. A telephely az ipari elektronikai alkalmazásokban használt alumínium elektrolit kondenzátorok kompetencia központja, a vállalatnál kondenzátorok széles körét gyártják. A TDK Szombathelyen jelenleg mintegy 2300 főt foglalkoztat.