Mégis válaszolni fog a szombathelyi Markusovszky Kórház a közérdekű kérdésekre

Nagy Donát 2020-05-01 19:53:00
Czeglédy Csaba érdeklődött, hogy mennyi az ágykapacitás, de első körben még elhajtották a képviselőt.

Néhány napja mi is beszámoltunk róla, hogy - az országban lévő többi kórházhoz hasonlóan - a szombathelyi Markusovszky Kórház sem válaszol olyan egyszerű és közérdekű kérdésekre, mint például arra, hogy hány kórházi ággyal rendelkezik, vagy ebből mennyi a szabad aktuálisan.

A kérdéseket Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő tette fel három nappal ezelőtt.

Megtagadta a szombathelyi kórház, hogy válaszoljon Czeglédy Csaba közérdekű adatigénylésére

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, az Emberi Erőforrások Minisztériuma utasításba adta a kórházkanak, hogy április 15-ig tegyék szabaddá a közfinanszírozott ágykapacitásuknak minimum 60 százalékát. Mindezt a koronavírus járványra való felkészülés érdekében. Czeglédy Csaba (független) szombathelyi önkormányzati képviselő közérdekű adatigényléssel fordult a Markusovszky Kórházhoz, hogy megtudja: Hány kórházi ággyal rendelkezett a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház 2020.

Mivel a kórház nem válaszolt - ehelyett az Operatív Törzshöz irányította a képviselőt -, Czeglédy azt írta, bírósághoz fordul, aminek szerinte a közérdekű adatperben soron kívül kell eljárnia.

A kérdéssor azért is lehet érdekes, mert a koronavírus-járvány miatt április 19-ig minden kórháznak biztosítani kellett az 50%-os szabad ágykapacitást, majd a következő ütemben a 60%-ost is. Ez összesen 39.500 kórházi ágy szabadon tartását jelenti.

Vas megyében 937, Győr-Moson-Sopron megyében 1595 kórházi ágyat kell felszabadítani vasárnapig a koronavírusos betegek számára

Ahogy az a napi adatokból is látszik, egyre több a fertőzött és egyre több a beteg Magyarországon is - írja a koronavirus.gov.hu. A járvány elleni egészségügyi védekezés egyik legfontosabb eleme, hogy a kórházak országszerte felkészülnek a tömeges megbetegedésekre. Több ágyat kell felszabadítani arra az esetre, ha tömegével kell majd ellátni betegeket a kórházban.

Azonban az intézkedés miatt tömegével küldték haza - éppen Húsvét előtt - a magukat ellátni képtelen embereket a kórházakból, akik gondozását egyszerűen a képesítés nélküli hozzátartozókra bízták. Később olyan elhunyt emberekről is érkeztek hírek, akik a nem megfelelő, otthoni ellátás miatt veszítették el életüket. Az országos értesülések miatt az EMMI (Emberi Erőforrások Minisztériuma) azt közölte, hogy az 50 és 60% valójában csak 2%. Ez azonban nem volt igaz.

A szombathelyi képviselő ma azt írta Facebook posztjában, hogy mégis válaszolni fog a kórház a feltett kérdésekre. Legalábbis ezt ígérte az intézmény főigazgatója. A levélről fotót is csatolt a poszthoz.

Így bő másfél héten belül mindenki megtudhatja, mi a válasz alábbi kérdésekre:

  1. Hány kórházi ággyal rendelkezett a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház 2020. március 31. napon az összes telephelyet ideértve?
  2. Hány kórházi ágy volt szabad a Markusovszky Egyetemi Oktatókórházban 2020. március 31. napon az összes telephelyet ideértve?
  3. Hány kórházi ágyat kellett felszabadítania a Markusovszky Egyetemi Oktatókórháznak 2020. március 11. napot követően az adatigénylés napjáig az összes telephelyet ideértve?
  4. Hány beteget kellett a kórházi ágyak felszabadítása miatt hazaküldeni, illetve más intézménybe áthelyezni?
  5. Hány ún. aktív ággyal rendelkezett a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház 2020. március 11. napon és rendelkezik az adatigénylés napján az összes telephelyet ideértve?

Security Check Required

null

Szólj hozzá!

Belga fogyasztóvédelem: a Shein és a Temu termékeinek 70 százaléka megsérti a biztonsági előírásokat

Kisgyermekeknek szánt játékokat, USB-töltőket és nyakláncokat vizsgáltak meg.

Visszakerülhet a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésébe a 11-es Huszár úti parancsnoki épület

Az épületben kikapcsolták a gázt, az egyik korábbi bérlő halmozott fel komoly tartozást.

Erős győri gimnáziumok az ország élvonalában, szombathelyi suli is van a legjobb húsz között

A Révai és a Kazinczy ismét a legjobb magyar iskolák között van – az önkormányzat sem hagyja magára az intézményeket.

Úgy néz ki, hogy vissza kell lépnie az NB1-es bajnokságtól a szombathelyi Viktória FC-nek

Anyagi gondjai vannak a focicsapatnak. Nemény András azt mondta, az önkormányzat nem fog tudni plusz pénz adni a klubnak.

Feleségét folyamatosan fenyegető kőszegi férfinak kell bíróság elé állnia

Egy alkalommal azzal is megfenyegette a nőt, hogy rágyújtja a házat és leüti.

"Agyba-főbe vert, megrugdosott, orális szexre kényszerített gyerekek"

Dobrev Klára megszólaltatta a Szőlő utcai intézet volt dolgozóját.

Azonnali felújításra szorul a győri M19-es autóút felhajtója

Akár már pénteken dönthet róla az illetékes bizottság, hogy pénzt különít el a kopóréteg cseréjére.

Kerítést kapott a szombathelyi Váci Mihály utcában lévő játszótér

A 2 millió forintos költséget a Falco fizette ki.

Magyar Péter feljelenti Orbán Balázst

A mesterséges intelligenciával róla készített videó miatt.

Mindenki nyugodjon meg! Idén is lesz óriáskerék a szombathelyi adventi vásáron

Az azonban egyelőre még titok, hogy hova kerül és mekkora lesz.

Szabadi István: A Mi Hazánk senkivel nem fog koalíciót kötni

A párt igazgatója a szombathelyi jelöltbemutatón beszélt erről.

Óvodások korcsolyaoktatását és állatvédő alapítványt is támogatnak az önkormányzati képviselők Győrben

Több mint 3 millió forintot osztanak szét a „kezdeményezések kerete” terhére.

Megduplázná a szociális támogatásokat és felújítási keretösszegeket a győri városvezetés

Pintér Bence szerint le vagyunk maradva más nagyvárosokhoz képest – a Zechmeister-terv a szociális szféra és az oktatási intézmények megerősítését is célozza.

Ingyenes zöldhulladék-leadás és kiegészítő szolgáltatások a GYHG-nál

Elindult az őszi zöldhulladék szezon Győrben – 100 kilogrammig díjmentesen lehet leadni a fásszárú hulladékot.

Látogatási tilalom lépett érvénybe a győri kórház égésplasztikai osztályán

Az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések számának emelkedése az indok.