Harmadik adásához érkezett a Bájoló kreatív, a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár online műsora, amiben Vas megyei kötődésű szövegírók és dalszerző énekesek vesznek részt, akik egymástól függetlenül, a másik fél ismerete nélkül dolgoznak egy dalon. Bármilyen meglepő, de a műsort nem csak a karantén hívta életre, hanem főleg az, hogy a rendezvényeken bemutatott előadók és a közönség soraiból is jelezték páran, hogy érdekes lenne, ha két fiatal közösen tudna dolgozni. Hasonlóan az előző videóhoz ezúttal is két énekes és dalszerző dolgozott együtt.
Varga Richárd a szombathelyi egyetem korábbi tanulója volt, jelenleg magyar-történelem és dráma tagozatos tanárként dolgozik. A Bájolóban már többször találkozhatott vele a közönség, 2014-ben mutatkozott be, majd szintén ebben az évben jelent meg első önálló albuma 101 címmel. 2016-ban barátaival megalapította az alternatív, poszt-rock, dark wave-punk zenét játszó Godot Workshop zenekart. Ricsi szövegei a magyar alternatív zenékből, a slam poetryből, az 1980-as évek végi magyar undergroundból, filmekből, képzőművészeti alkotásokból és a világirodalom verseiből táplálkoznak. Ricsit ismerem talán a műsorban feltűnt zenészek közül a legrégebb ideje. Nem csak a dalai, hanem a slam poetry szövegei is szorosan kötődnek az irodalomhoz és pontosan ezért jó ideig el lehet rágódni rajtuk, hogy pontosan mit is akart kifejezni egy-egy szóval.
Bájoló kreatív - Varga Richárd, Varga Bence
Harmadik adásához érkezett a Bájoló kreatív, a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár online műsora, amelyben Vas megyei kötődésű fiatal szövegírók és dalsze...
Varga Bencét, a Zaporozsec zenekar énekes-gitáros-dalszerzőjét sokan ismerhetik. Bence is civilben tanárként dolgozik, ugyanis a szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium magyar és angol szakos tanára. Ő 2015-ben volt a Bájoló vendége. Az irodalom szeretetének köszönhetően a zenekar dalaiban a fülbemászó dallamok és szövegek mellett a költészet is felfedezhető. Dalaikat rendszeresen játssza a Petőfi Rádió, az országos ismertségüket leginkább pedig a Nagy-Szín-Pad! elnevezésű tehetségkutatónak köszönhetik. Bence esetében annyi változás történt, hogy ő egy sor alapján választott magának megzenésítendő dalszöveget. A Ricsi által írt szöveg pedig általa elnyerte azt a formát, amit eredetileg szántak neki. De erről ti is meggyőződhettek az alábbi videóban.