Japán több mint egymillió tonna radioaktív vizet bocsátana a tengerbe

Fehér Buda 2020-10-18 11:07:00
Így szabadulnának meg attól a szennyezett hűtővíztől, ami még mindig Fukushimában van.

Több mint egymillió tonna radioaktív vizet bocsájtana a tengerbe Fukushimánál a Japán állam. A helyi média jelentéseiből az derül ki, hogy a sérült erőműből 2022-től fogva folyamatosan engednék ki a vizet a tengerbe, de még így is évtizedekig tartana, mire teljesen megszabadulnának a szennyezett víztől, írja az Independent.

A japán iparminiszter, Hiroshi Kajiyama a tervekről egy sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a fukushimai erőmű felszámolásával tudnák csak visszaállítani a rendet a tsunami sújtotta területen. A kapkodás sem véletlen, Kajiyama szerint minél gyorsabban végezni akarnak a munkával, ezért döntöttek úgy, hogy a tengerbe engedik az egykori erőmű hűtővizét.

Arról, hogy mit tegyenek ezzel a vízzel, lassan már egy évtizede tanakodnak a japán döntéshozók. Fukushimát 2011-ben érte egy hatalmas földrengés, majd ezt követte egy pusztító erejű tsunami. Összesen több mint 20 ezer áldozatot szedett a természeti katasztrófa, habár a pontos számok a mai napig változnak.

A legutolsó felmérések alapján egészen pontosan 1,23 tonna radioaktív  víz várja, hogy történjen vele valami. A japán állam szerint két útja van annak, hogy megszabaduljanak ettől a víztől, vagy a tengerbe engedik, vagy hagyják elpárologni. A természetvédők szerint azonban nem jó ötlet a tengeri élőlények nyakára engedni a radioaktív végterméket, hiszen az könnyen kárt tehet a tengerek élővilágában. 

A japán halászok is kongatják a vészharangokat: szerintük, ha az állam tényleg a tengerbe engedi a vizet, akkor ellehetetlenülnének a környék halászai, hiszen senki sem akarna innen származó halat venni, még akkor sem, ha azok egyébként az emberi fogyasztásra alkalmasak lehetnének. A környező országok sem örülnek a fejleményeknek. Dél-Koreában például már most sem engedik azoknak az élelmiszereknek az importálását, amelyek Fukushimából származnak. A Guardian megkérdezett néhány szakértőt, akik szerint a tritium, amivel a fukushimai atomerőmű dolgozott, csak nagy mennyiségben veszélyes az emberekre, míg a Nemzetközi Atomenergiai Ügynökség is azt mondja, hogy nem veszélyezteti a környezetet az, ha kis mennyiségekben engedik a tengerbe a szennyezett vizet.

Szólj hozzá!

Miért előnyös a CMRV sorozat kiegészítőinek használata?

A CMRV hajtóművek napjainkban igen népszerűvé váltak, hiszen formatervezett, funkcionális elemei az ipar számos területén üzemelő berendezéseknek.

Megbüntette az MLSZ a Haladást

A szurkolók kaviccsal dobálták a játékvezetőket.

A DK ingyenes korrepetálást biztosít a rászoruló gyerekeknek Győrben 

Angolból, magyar nyelvtanból és irodalomból, matematikából, kémiából és biológiából kaphatnak plusz felkészítést a diákok.

Vas Vármegyében biztonságosan fogyasztható az ivóvíz

A napokban megjelent az országos sajtóban több a vízminőséggel kapcsolatos hír, mely megingathatja a felhasználók bizalmát az általunk szolgáltatott ivóvíz biztonságos fogyasztásával kapcsolatban. 

A Szombathely-Debrecen vonaltól északra lévő területeken várható számottevő havazás pénteken

A Magyar Közút november 10-én már téli munkarendre állt át, így csütörtök estétől 12 órás váltott műszakokban fogja végezni a megelőző sószórási, majd pénteken a hóeltakarítási munkákat is.

A vércukorszint mérése otthon

A vércukorszint mérése kulcsfontosságú a cukorbetegség kezelésében, a cukorbetegségben szenvedő embereknek napi szinten többször is ellenőrizni kell a vércukorértékeiket. Ezzel ellenőrizhető az alkalmazott terápia sikeressége, és elkerülhetők a hiper- és hipoglikémiás tünetek. 

Pénteken legnagyobb eséllyel az ország északkeleti felében várható havazás

Már csütörtökön az esti órákban elérheti a nyugati határt az érkező ciklon melegfronti csapadékzónája.

Miért olyan fontos a dolgozók munkavédelmi ruházatának biztosítása?

A munkavédelem területéhez tartozik a védőruházat kérdése is. Rengeteg veszélyforrást rejtenek bizonyos munkakörök, így a dolgozók élet- és egészségvédelme mindennél fontosabb.

Nyugdíjba vonul a Győr-Szol vezérigazgatója

Prédl Antal 2025. január 1-ig tölti be a pozíciót, de ezt követően is igazgatósági tag mar.

November 28-án tartják az idei közmeghallgatást Győrben

Érkezési sorrendben lehet majd felszólalni.

Győri egyetem céljai között szerepel egy idősotthon létrehozása

Erről a Belügyminisztérium államtitkára beszélt.

Felállították Szombathely idei karácsonyfáját

Az önkormányzat idén megerősítette a Fő téri fenyő tartószerkezetének stabilitását.

Az épített medencénk az egyéni igényeink szerint készül el

Talán mindannyian eljátszottunk már a gondolattal, hogy milyen lenne, ha a saját udvarunkon várna minket egy medence munka után, ahol kedvünkre fürödhetünk, hűsölhetünk a nagy nyári kánikulában.

Mindennek a legalja: kerekesszékes hölgyet próbált meg kirabolni egy férfi Győr belvárosában

A gyanúsított a kísérlet előtt pár hónappal szabadult a börtönből.

Extrém gyorshajtót mértek be Győrben

50 km/h helyett 110 km/h-val közlekedett a városban!

Totálkárosra tört egy több tízmillió forintos Mercedest egy diák gyárlátogatáson Kecskeméten

Az egyetemi hallgató engedély nélkül vitte el „próbakörre” a kocsit.