Itt a vége mindennek, idén nem lesz Oktoberfest

Fehér Buda 2020-04-21 15:30:00
A második Világháború óta nem történt ilyen.

Bajorország bejelentette: idén a koronavírus-járvány miatt nem tartják meg az Oktoberfestet Németországban. A járvány egy ideje már kiürítette mindenki naptárát, ám sokakat sokk-ként ért az információ, hogy egy októberi eseményt ilyen korán eltöröljenek.

Az Oktoberfestet minden évben szeptember végétől tartják, közel hatmillió látogatót vonz Németországba a temérdek sör ígérete. Bajorország miniszterelnöke, Markus Söder viszont azt mondja, hogy a jelen körülmények között nem mernek ennyi embert a térségbe csábítani, inkább vállalják a bevételkiesést.

Legutoljára a második Világháború idején törölték el a rendezvényt, ám nem ez az első eset, hogy egy világjárvány áll az Oktoberfest útjába. 1854-ben és 1873-ban például a kolerajárvány miatt nem nyitottak ki a sátrak.

Habár Bajorország inkább eltörölte az Oktoberfestet, Németországban már megkezdődött a kijárási tilalom feloldása. Hétfőn például újból kinyithattak a kisebb boltok, amelyeket még a járvány elején kellett bezárni. Az országban egyébként rengetegen betegedtek meg, ám a halálozási rátát eddig sikerült alacsonyan tartani. A szakértők szerint ez a folyamatos tesztelésnek és a sürgősségi osztályok hatalmas kapacitásának köszönhető.

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.