„A liberális “hírközlés” = ferdítés, hazugság, valótlanság”
– ezzel a felütéssel kezdi Németh Zoltán, Győr-Moson-Sopron megye közgyűlésének fideszes elnöke vasárnapi Facebook-posztját, melyben szombati cikkünkre reagál.
Log into Facebook
Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.
Németh a Nyugat-Hírmondónak, a megyei önkormányzat lapjának adott, az EU-s jogállamisági vitáról szóló interjújában feudalistának, elmaradottnak nevezte a nyugat-európai királyságokat, amelyekben az állampolgárok valójában csupán alattvalók, és azt is hangsúlyozta, mi a hasonlóság az EU és egy közös bográcsozás között.
Németh Zoltán megyei elnök: Nyugat-Európa azért elmaradott, mert több királyság van ott
Nagyot villantott a Nyugat Hírmondóban, a Győr-Moson-Sopron megyei közgyűlés által kiadott lapban Németh Zoltán, a megyei közgyűlés fideszes elnöke: Németh a vele készült interjúban megfejtette, miért elmaradottabb Nyugat-Európa, mint Magyarország. De ne szaladjunk előre: az Azonnali által észrevett és megénekelt interjúban először is az EU költségvetése kapcsán belengetett magyar vétóról van szó, ezt magyarázza a megyei elnök.
„A cikkben nem állítok olyat, hogy ahol az államforma királyság, ott nem lehet demokrácia. Pusztán nem tartom korszerűnek azt a politikai rendszert, ahol öröklődési alapon, nem választott személyek bármilyen módon hatalmat gyakorolhatnak, illetve választott képviselők által hozott törvényekkel kapcsolatban jogosítványaik vannak"
- írja Németh a bejegyzésben, majd a következő állásponttal folytatja:
„Most elképzelem, hogy milyen ellenzéki visítás lenne, ha valaki, akit nem lehet leváltani, nem választással, hanem kijelöléssel olyan pozícióba kerülhetne, amivel jogilag megvétózhatná a parlamenti döntéseket... Még akkor is hiszti lenne, ha ezt a jogot az az illető nem nagyon gyakorolná. Magyarországon az ellenzéknek már az is antidemokratikus, hogyha a kormány és a parlamenti többség él a demokratikus jogaival és törvényt alkot meg kormányoz."
Már csak azért is ad okot a hümmögésre ez az okfejtés egy magát keresztény-konzervatívnak nevező párt politikusától, emeli ki az Azonnali, mert a monarchiákban a „leválthatatlan valaki” – ahogy Németh nevezi Spanyolország, Belgium, Dánia, Hollandia, Svédország államfőit – legitimitása eredetileg magától Istentől jön. Noha azóta ez módosult az alkotmányra vagy éppen a hagyományra való hivatkozássá, Dániában és Spanyolországban a mai napig megmaradt a Dei gratia (Isten kegyelméből) kitétel – igaz, pusztán ceremoniális jelleggel.