Esetenként provokatív kérdéseket tartalmazó közvélemény-kutatás zajlik Sárváron

Fehér Buda 2019-06-22 14:15:00
Az ellenzéki összefogás polgármesterjelöltje szerint inkább a nyilvános viták lennének a célravezetők.

Közvélemény-kutatás zajlik Sárváron, mondta Németh Zsolt, a sárvári ellenzéki összefogás polgármesterjelöltje az Ugytudjuknak. Németh azt is elmondta, hogy nem ők rendelték meg a telefonos közvélemény-kutatást, és azt sem tudják, hogy milyen célok állhatnak az igény mögött.

Mindenesetre érdekes a dolog, mert csak úgy, úri passzióból nem tesz ilyet senki

– mondta a polgármesterjelölt.

Németh szerint nagyon időigényes munka egy ekkora kutatást lebonyolítani, hiszen ahhoz, hogy reprezentatív módon mérjék fel a sárváriak véleményét, legalább ezer fős minta kell, csak így közelíthetnek a hiteles eredményekhez. Azt is elmondta, hogy egy ilyen kaliberű felmérés nem olcsó mutatvány, de mindezek ellenére létezik, és a városlakók beszélnek róla. 

A képviselő szerint a kérdéssorban vannak érdeklődő kérdések, és persze vannak provokatívabbak is, amelyek az ellenzéki összefogásra irányulnak.

Az biztos, hogy az ellenzéki tábor ilyen egységes, mint manapság, soha nem volt az elmúlt 30 évben. Egy az egy ellen valóban bonyolultabb a verseny, és látszik, hogy az ellenzék nem megosztható. Sajnos árulók és egyéni érdekek ettől még létezhetnek, de az biztos, hogy most minden közösség végérvényesen meg fogja bélyegezni azokat, akik valamilyen céllal vagy pár forintért eladnák a lelküket

– tette hozzá Németh.  

A képviselő szerint az igazi kérdés mindig is a jövő. Szerinte azoknak a kérdéseknek kellene hangsúlyosabbnak lenniük, mint például az, hogy miképpen és merre találjuk a megfelelő irányt? Létezik-e igazi demokrácia, és milyen kihívásokkal kell megbirkóznia a városnak? Tényleg félelem nélkül élnek itt az emberek, és van-e igazi sajtószabadság? Vajon milyenek az utak, van-e elegendő parkoló, eleget teszünk a tisztaság kérdése kapcsán? Jól működik-e a szociálpolitika, és minden tekintetben rendben van-e az egészségügy az emberek lelkében? Megbecsüljük-e embertársainkat, és elutasítjuk-e a gyűlöletet? Versenyképes-e a bérezésünk és rendben van-e a foglalkoztatáspolitikánk? Az orvosi és egészségügyi szolgálat kellőképpen megvan-e becsülve, elégedettek-e a pedagógusok? A városépítés vajon mennyire kirakat és mi húzódik meg mögötte? Szerinte még ezernyi olyan kérdés van, amire nem egy irányított közvélemény-kutatás ad igazi választ, hanem sokkal inkább az élő, nyilvános és kompetens viták lennének a célravezetők. 

Németh szerint ezekre a kérdésekre az összegzett válasz egyszerre bonyolult, de egyben egyszerű is. A propaganda sokkal jobban működik, és az “ál(l)ompártot” képviselők részérő elegánsabb így, ahogy ma működik. A polgármesterjelölt azonban egyértelműen kijelenti, hogy Sárváron az összefogás tagjai a városért dolgoznak, és csak a város jövőbeni sikeres fejlődése az ő célkitűzésük. 

Szólj hozzá!

A Haladás-szurkolóknak megszűnt létezni Király Gábor

Közös nyilatkozatot adtak ki a szurkolói csoportok. A Szombathelyi Haladás jelenlegi ügyvezetője által elnököl szurkolói egyesület is megosztotta az állásfoglalást.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.