Elon Musk még azt is elképzelhetőnek tartja, hogy Trumpra szavaz novemberben

Fehér Buda 2020-09-30 11:53:33
Eléggé meglepő, hiszen Musk folyamatosan a klímavédelemért harcol, ami Trumpot teljesen hidegen hagyja.

Elon Musk, a zöldenergián futó Tesla kocsik atyja nemrég a New York Times podcastjának volt a vendége. A műsort vezető Kara Swisher a podcast alatt rákérdezett, hogy Musk kire fog szavazni a novemberi amerikai elnökválasztáson. Addig mindenki azt hihette, hogy Musk Joe Bidenre, a demokraták jelöltjére fog szavazni, hiszen a másik jelölt, Donald Trump nyíltan visszautasítja a klímaváltozás elleni harcot.

A Tesla vezére viszont eléggé kibúvós választ adott, Musk ugyanis azt mondja, még nem döntötte el, kire adja majd le a voksot. Musk előtte még látni akarja az elnökjelöltek vitáit, amely közül az elsőt kedden fogják majd tartani. Az üzletember szerint rengetegen vannak még az Egyesült Államokban olyanok, akik hasonlóan gondolkodnak, mint ő, így a véleménye szerint a kedden elstartoló vitasorozat fogja majd eldönteni a novemberi választások kimenetelét. 

Musk válaszán rengetegen meglepődtek, hiszen a Tesla egyik alappillére, hogy elektromos autókat állítanak elő, ami sokkal környezettudatosabb, mint a hagyományos, benzines, vagy dízellel működő kocsik. Az üzletembert viszont, úgy néz ki, nem nagyon érdekli, hogy mi az elnökjelöltek hozzáállása a klímavédelemhez. Ez már csak azért is fura lehet, mert Musk Trump egyik tanácsadójaként szolgált egészen 2017-ig. Amikor az amerikai elnök azonban úgy döntött, kivonja az országot a párizsi klímaegyezményből, Musk otthagyta a tanácsadói posztot.

A podcastban Musk egyébként még arra is kitért, hogy a szociális kérdésekben nagyon liberáli nézeteket vall, a gazdasági kérdésekben viszont valahol a középpontól jobbra áll. Arról viszont minden hallgatót megnyugtatott, hogy nem kommunista.

Musk arról is beszélt, hogy Trump egészen sok támogatást nyújtott a Teslának, már ha azt is figyelembe veszi, hogy a jelenlegi elnök inkább az olaj és a gázipart preferálja. A Tesla vezére többször is elbeszélgetett az elnökkel a fenntartható energiaformákról, de azt mondja, Trumpot jobban érdekli a fosszilis üzemanyagok iparága, hiszen az sokkal jövedelmezőbb, mint a babacipőkben járó elektromos autók ipara. 

Szólj hozzá!

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.