Hiába azonban a rendszeres felszólítás például a létszámhiány csökkentésére, miközben mindenki tudja, hogy jelentős központi béremelés nélkül nem változik semmi. Márpedig a szociális területről a rettenetesen alacsony fizetések miatt tömeges az elvándorlás. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) összehasonlító adatai szerint idén májusban például egy villamosenergia iparban dolgozó havi nettó keresete 535 ezer forint, pénzügyi területen 450 ezer forint volt, de még a közigazgatásban is 317 ezret lehetett keresni, egy szociális ágazatban dolgozó viszont átlagosan, kedvezmények nélkül csak nettó 130 ezer forintot vihetett haza.
Ungár Péter: a kormánynak gondoskodnia kell a szociális dolgozók bérkiegészítéséről!
Nem az önkormányzatoknak, hanem a kormánynak kell biztosítania a bérkiegészítést a szociális ágazatban dolgozóknak - mondta Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján, írja az MTI. A politikus "vérlázítónak" nevezte, hogy fideszes önkormányzati képviselők több alkalommal a települések vezetőin kérték számon a szociális dolgozók bérkiegészítését.
A lap megkeresésére a minisztérium közölte: "2020. január 1-től 14 százalékkal több bért kapnak az ágazati összevont pótlékra jogosult kollégák. 2010-hez képest a szociális átlagbér 137 ezer forintról 296 ezer forintra emelkedett a polgári kormányok alatt”.
Ez utóbbi adat köszönő viszonyban sincs a KSH számaival - írja a Népszava.