Egyre jobban zavarja a briteket az a forgalom, ami a Stonehenge körül alakul ki nap mint nap. A helyiek szerint ugyanis élvezhetetlenné teszi a látványt az, hogy a háttérben hosszú sorokban kígyóznak az autók. A brit kormány erre azt a megoldást találta, hogy
alagutat építenek a Stonehenge alá.
A szigetország kormánya már el is fogadta a terveket, a brit kulturális örökséggel foglalkozó szervezeteknek viszont egyáltalán nem tetszenek ezek, mivel az alagút nagyjából három kilométer hosszú lenne. A Stonehenge körülötti területet viszont öt kilométer hosszan a világörökség részének nyilvánították, ami azt jelentené, hogy a tervezett alagút mindkét vége a védett területen lenne.
Ráadásul a Stonehenge alatt rengeteg régészeti lelet található, a történészek attól tartanak, hogy a fúrás közben több millió leletet is elpusztíthatnak a szakemberek. A jelenlegi tervekben ugyan szerepel ezeknek a leleteknek a védelme, viszont a tervek szerint a megmozgatott földtömegből mindössze a tárgyak négy százalékát kellene kiemelnie a dolgozóknak. Egyes számítások szerint ez azt jelentené, hogy fél millió régészeti lelet landolna a kukában, írja a Metro.
A Buckinghami Egyetem egyik professzora, David Jacques azt mondja. összeszorult a gyomra, amikor meghallotta, mit tervez a kormány. Jacques szerint mivel a világörökség egyik részéről van szó, az építkezés tervére még Boris Johnsonnak, a brit miniszterelnöknek is rá kellett bólintania. A professzor viszont azt mondja, ha tényleg elindul az építkezés, olyan értékes információk vesznének oda, amelyek segítségével jobban megérthetnénk, hogyan alakult az emberek élete a jégkorszak óta.