Dézsi Csaba András válaszolt az Adyvárosi Sportcentrummal - közismertebb nevén „Grabo sátorral” - kapcsolatban. Igaz, hogy nem nekünk, s csak majdnem két héttel azután, hogy a kérdéseinket feltettük az önkormányzatnak. Október 9-én közöltünk fotóriportot a hajdan jobb napokat látott sportlétesítményről. Már ezen a napon feltettük kérdéseinket az önkormányzatnak.
Így néz ki most a győri Adyvárosi Sportcentrum - nincs túl jó állapotban
Ugyanis olyan értesülés jutott el hozzánk, hogy a Győrben rendezett 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) idején a sportolók által használt ingatlanokba vitt, majd a sportesemény után onnan elszállított bútorokat raktározták a létesítményben. Az önkormányzatnál természetesen rákérdeztünk erre, illetve utána arra is: vannak-e még ott ilyen bútorok? Ha nem, akkor a létesítmény üres? Vagy egyéb dolgokat tárolnak benne? Igaz, hogy azóta, illetve emiatt van használaton kívül a létesítmény? Ha nem emiatt, akkor miért és mióta? Mi a célja az önkormányzatnak ezzel a létesítménnyel a jövőben?
Nyilván nem egy életbevágó kérdés, sportolni is lehet már máshol a környéken, de mégiscsak ott rohad egy önkormányzati tulajdonú épület, amivel lehetne kezdeni valamit.
Válasz azonban többszöri érdeklődésünkre sem jött. Ezt követően, október 21-én jelent meg a témával foglalkozó újabb cikkünk.
A győri önkormányzat valamiért nem válaszol az Adyvárosi Sportcentrummal kapcsolatos kérdéseinkre
Másnap reggel az önkormányzati tulajdonú Győr+ Rádió műsorvezetője szerencsére rákérdezett a dologra. „Polgármester úr, a sajtóban megtalált egy kérdés a Győrben Grabo sátorként, Graboplast sátorként ismert régebbi sportcsarnokkal kapcsolatban, hogy annak most mi a sorsa, mi lesz a sorsa?” – szólt a kérdés. "A Grabo sátor az egyik olyan probléma Győr városában, ami nem sürgős megoldást igénylő probléma. Ennél azért fontosabb a közrend, fontosabb a közlekedés, fontosabb a hulladékszállítás” – indult Dézsi Csaba András hangneme abban a kioktató stílusban, amelyben végig folytatódott is.
10.22. Fél 8-as vizit by Győr+ Rádió
„De természetesen ezzel is foglalkozni kell. A Grabo sátornál azért punnyadt be a történet, mert akik oda rendszeresen jártak, és nemcsak beszélnek róla, azok pontosan tudják, hogy nincsen fűtés a Grabo sátorban, azt is tudják, hogy amikor a pára lecsapódott, akkor az a padló ott csúszott, és az nagyon balestveszélyes volt. Akik jobban utánanéztek, azok azt is tudják, hogy a tető az majdnem beszakadt, tehát életveszélyessé vált, ezért kellett bezárni. A tetőt kijavították, jelenleg raktárként funkcionál, tehát van funkciója a Grabo sátornak” – folytatta a városvezető. (Kiemelések tőlünk.)
„És ugye nyilván akik ott sportoltak gyerekkorukban, azok nosztalgiát éreznek ezzel kapcsolatban, viszont ott épült a Barátság Parkban szemben egy sokkal modernebb, sokkal nagyobb tömegnek sportolási lehetőséget adó sportcentrum. Úgyhogy a Grabo sátornak a területével kapcsolatban ott egy átminősítés történt, gondolkoztak elődeink bevásárlócentrumban, gondolkoztak elődeink még a legelején, hogy az Audi Sportarénát ne oda építsék, hanem ide esetleg a házak tövébe, dehát ezzel nyilván kinyírták volna az ott lakóknak a nyugalmát. Úgyhogy én úgy gondolom, hogy ez egy megfontolás tárgyát képező dolog, de van időnk gondolkodni ezen, és hát ezen el fogunk gondolkodni, nem kapkodjuk el” – fejezte be a polgármester.
Örülünk, hogy mindez kiderült. A válasz alapján persze úgy tűnik, mintha itt valami végtelenül hozzá nem értő akadékoskodni vágyó emberek (mi) pattognánk fölöslegesen egy lényegtelen témán, aminek nem néztünk utána, és amiről nem tudunk semmit, és amelyben szükség van arra, hogy a természetesen ehhez is értő polgármester úr helyretegye a dolgokat.
Ezzel persze főleg azt kell palástolni, hogy valamiért csaknem két héten át pár nagyon egyszerű kérdésre nem tudtak válaszolni azok, akiknek ez a dolga lenne. Mi ugyanis azt gondoljuk, hogy nem kell minden apró-cseprő sajtókérdéssel közvetlenül a polgármestert zaklatni.
Az ügyről valóban keveset tudtunk eddig, ez pedig nem bűn: egy újságírónak nem az a dolga, hogy mindent tudjon, hanem az, hogy jó kérdéseket tegyen fel, hogy megtudja, amit nem tud, ezáltal pedig az olvasók is megtudhassák, amit nem tudtak, vagy nem is tudták, hogy nem tudták. Hogy a polgármester szerint hogyan lehet jobban utánanézni a dolognak annál, minthogy megkérdezzük az önkormányzatot, aki az épületet kezeli, azt viszont még mi sem tudjuk. Talán megkérdezzük majd róla az önkormányzatot.