A lakosság is használhatja vasárnaptól a győri sátras uszodát

Pintér Bence 2022-11-04 11:52:00
Sopron és Székesfehérvár kapott, Győr nem kapott állami támogatást az uszoda fenntartására.

Megnyílik a lakosság számára is a győri Aqua Sportközpont sátras medencéje – derült ki Dézsi Csaba András polgármester posztjából.

2022. november 6-án (vasárnap) 6-8 óra és 15-21 óra között kizárólag a győri lakcímkártyával rendelkezők úszhatnak ingyen, hétfőtől pedig az uszoda minden érdeklődő számára nyitva áll:

  • reggel 6:00 – 9:00 óráig 3 kijelölt sávban
  • reggel 09:00 – 15:00 óráig mindegyik sávban
  • délután 18:00 – 21:00 óráig 3 kijelölt sávban

A döntés egy másfél hónapos huzavona után született, épp egy nappal azután, hogy leadták Dézsi polgármesternek azt a 2500 aláíróval rendelekező petíciót, ami azért indult, hogy nyissák újra a győri uszodákat a nagyközönség számára.

Győrben ugyebár már szeptember közepén bezárták mindkét nagy uszodát a pubikum számára, csak az Aqua sátras medencéje maradt nyitva az élsportolóknak. Dézsi polgármester először azt állította, hogy nem is zárt be az uszoda, majd azt mondta, hogy úgy döntöttek, hogy inkább az élsportolóknak tartanak nyitva egy medencét, mint a betegeknek, a diákoknak és a hobbiúszóknak. Ezután pedig jelezte: ő a Mosoni-Dunában tanult meg úszni, és nem érti, miért olyan nagy tragédia, hogy bezárták az uszodákat.

Közben az energiaválság miatt országszerte több uszodát is bezártak önkormányzatok, ezért állami támogatási program indult, melynek nyomán például Balatonfüreden, Székesfehérváron és Sopronban is több tízmilliós, vissza nem térítendő támogatást kapnak uszodák nyitva tartására az önkormányzatok. Más városokban az országgyűlési képviselő posztolt erről, Simon Róbert Balázs győri fideszes képviselő oldalán azonban a polgármesteréhez hasonlóan nincs nyoma annak, hogy a város kapott volna állami támogatást – ehelyett legutóbbi posztjai egyikében egy kézműves csokoládéműhely bonbonját reklámozta

Cikkünk megjelenésekor nem volt világos, hogy Győr kapott-e ilyen támogatást, de később az Új Szó közölte a polgármester közleményét, amelyben arról írt, hogy Győr polgármestere két megbeszélésen is részt vett dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkárral, másodszor annak az információnak a birtokában, hogy a kormány 3 milliárd forint támogatási keretösszeget biztosított az uszodák nyitvatartására.

Választ és pénzt azonban a közlemény szerint a mai napig nem kapott a polgármester az államtól. Nem sikerült kilobbizni tehét azt, amit – mint azt fent részleteztük – több környékbeli város, így Szombathely, Székesfehérvár és Sopron például kapott.

Mivel a győri önkormányzat nem válaszol sajtókérdéseinkre, ezért ezzel kapcsolatban megkerestük a Honvédelmi Minisztériumot is.

Szólj hozzá!

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!