Elég hosszas Twitter-monológba kezdett JK Rowling, miután rátalált egy olyan cikkre, amely azzal foglalkozik, hogy miként lehetne egyenlőbb a világ a koronavírus után azok számára, akik menstruálnak. Rowling úgy gondolhatta, hogy a szerző direkt nem azt írta le, hogy a nők számára, aminek hangot is adott a Twitter-profilján.
A felhasználók persze egyből rámutattak a hibára, hiszen nem csak nők, hanem transznemű férfiak is menstruálhatnak, tehát az eredeti cikk az emberek egy népesebb csoportját mutatta be, mint amire Rowling gondolt. Az írónő viszont itt nem állt le, hanem beleszállt abba a genderelméletbe, mely szerint a biológiai nem nem létezik, csak az emberek találmánya, akik mindent két csoportra akarnak osztani. Vagyis az emberiség előszeretettel sorolja be magát is a nők és a férfiak csoportjába.
null
null
Rowling azzal érvelt, hogy ha a biológiai nem nem létezik, akkor nem is létezhetnek homoszexuális emberek, hiszen a definíció alapján ők azok az emberek, akik a saját nemükhöz vonzódnak. De ami jobban szúrta az írónő szemét, az az, hogy ezzel az elképzeléssel megszűnne a nők csoportja is, ami szerinte ahhoz vezetne, hogy még nagyobb lenne a tradícionális nemek közti különbség, hiszen így bárki mondhatja azt, hogy a nőket nem éri hátrányos megkülönböztetés, hiszen nem is létezik a nők csoportja.
A Twitter-felhasználók viszont nem fogadták el Rowling magyarázatát, hiszen ebből tisztán látszik, hogy az író nem tekint teljesértékű nőkként a transznemű nőkre. Az internet népe már csak azért is berágott Rowlingra, mert a világban éppen egyre többen tüntetnek a színesbőrüek egyenlőségéért, az angol írónő pedig éppen ezt az egyenlőséget ássa alá az ilyen elutasító eszméivel.
Rowling végül azzal zárta rövidre a vitát, hogy leírta, ő nem ítéli el a transzneműeket, de mégis megkülönbözteti őket, mert ő nőként nőtt fel, így egész életében harcolnia kellett az egyenlőtlenség ellen. Az internetezők erre már csak annyit írtak, hogy Rowling egy TERF, vagyis olyan feminista, aki nem fogadja el a transzneműek egyenlőségét, amit sokan transzfób viselkedésnek fognak fel.
Forrás: Metro