Győrben hetekig tartó vita zajlott a DAC sporttelep üzemeltetési jogáról, amelyért a DAC Utánpótlás FC Kft. és a DAC Nádorváros 1912 Sportegyesület verseng. A feszültség forrása egy 2024 szeptemberében hozott döntés volt, amely 2025 júliusától az Egyesületnek adta volna át a működtetési jogot, megszüntetve a Kft. szerepét. Az Egyesület ezt a programok egységesítésének lehetőségeként üdvözölte, míg a Kft. jogi, pénzügyi és szakmai aggályokat hangoztatott, hosszabb átmenetet sürgetve.
A vitában Kósa Roland Kósa Roland (TSZ-LMP-Momentum) Győr Megyei Jogú Város alpolgármestere, a DAC hagyományos klubmodelljének megőrzését és a mielőbbi, közös megegyezésen alapuló rendezést szorgalmazta. Ennek végül az lett a vége, hogy a győri közgyűlés egyhangúlag elfogadta azt a kompromisszumos javaslatot, amely 2026. június 30-ig hosszabbítja meg a DAC Utánpótlás FC Kft. működési jogát. A feleknek eddig a dátumig kell megegyezni a klub jövőjéről.
Néhány napja a Kisalföld foglalkozott a témával egy cikkében, amiben úgy szólították meg Kósa Rolandot, hogy előtte vele nem egyeztetettek a témában. Erre az alpolgármester egy közleményben reagált, amit változtatás nélkül, eredeti formájában teszünk közzé.
“A DAC ügyben tárgyaló partnerekre van szükség
2025. augusztus 8-án a Kisalföld online felületén Dac a Dac ellen – ellenfelek a pályán kívül címmel jelent meg egy írás, amely a DAC SE és a DAC UP Kft. helyzetét tárgyalja.
A Kisalföld szerkesztősége az anyag összeállításakor nem érezte szükségesnek, hogy a DAC, a város sportéletében meghatározó közösség ügyében megtudja, a városvezetés milyen álláspontot képvisel, miért tesz erőfeszítéseket. A cikkbe személyemet érintő mondat is bekerült, és mivel nem kaptam lehetőséget annak kommentálására, megteszem most, hogy a győriek hiteles tájékoztatást kaphassanak:
A DAC pálya tulajdonjogát 2019-ben a Magyar Állam átadta Győr városának.
Ezzel egyidőben a pálya működtetését a közgyűlés a DAC Utánpótlás FC Kft.-re bízta.
A 2024-ben a leköszönő közgyűlés ezzel szemben a pálya működtetését DAC Sport Egyesületnek adta át 2025.07.01 határidővel.
A városvezetés célja, hogy a működtető váltással a 270 gyerek sportolási lehetősége megmaradjon (ez a DAC UP feladata), illetve a felnőttek vármegyei első osztályú bajnoki szereplése is megvalósuljon (ez a DAC SE célja). Ezért tárgyalóasztalhoz hívta a két felet.
Sajnos a feleknek nem sikerült megállapodásra jutniuk, így javasoltam, hogy a megállapodás határidejét 2026.06.15-ra módosítsuk, amelyet a 2025. júniusi közgyűlés el is fogadott azzal a kitétellel, amennyiben az osztott működtetésről időközben használati megállapodás születik a felek között, az ingatlan határozatlan időre osztott működtetésbe kerül. A határidő lejártával a DAC SE működtetésébe kerül a pálya.
A városvezetés ettől a ponttól a működtetésben érdekelt felekre bízta, hogy sikeresen állapodjanak meg az osztott működtetés feltételeiről.
Mindezek ismeretében visszautasítom, hogy bármelyik fél érdekét is képviselném. Mindent megteszek azért, hogy a város életét meghatározó két fontos ügy, egyrészről a 270 gyerek sportolási lehetősége, az utánpótlás nevelő munkáért járó állami támogatás ne vesszen el, másrészről a DAC patinás felnőtt csapata ismét méltóképpen szerepeljen a magyar a futball életben.
Kósa Roland
Győr Megyei Jogú Város alpolgármestere”