Közzétette márciusi, pártpreferenciák vonatkozó, közvélemény kutatását a Republikon Intézet. A friss kutatásból az derül ki, hogy:
Márciusban a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP is 1-1 százalékpontot erősödött a teljes népesség körében, jelenleg 29-27 az állás a Tisza javára.
A pártválasztók körében egy százalékpontot erősödött a Tisza Párt márciusban, a Fidesz-KDNP pedig egy százalékponttal rosszabbul szerepelt, mint előző hónapban, így a jelenlegi állás a pártválasztók között 38-35 a Tisza javára.
A két legerősebb párt szavazóinak választási részvételi hajlandósága azonban látványosabban változott február óta, minek következtében a Tisza két százalékpontot erősödött a biztos szavazó pártválasztók körében, a Fidesz-KDNP pedig 3 százalékpontot veszített, így jelenleg az állás 40-33 a Tisza javára.
A DK 1-1 százalékpontot erősödött a múlt hónaphoz képest a teljes népesség és a pártválasztók körében, a teljes népességben 6, a pártválasztók körében 7 százalék a támogatottsága. A biztos szavazók körében nem erősödött, továbbra is 7 százalék szavazna az országjáró Gyurcsány Ferenc pártjára, ezzel jelenleg ők a harmadik legerősebb párt.
A Mi Hazánk támogatottsága a teljes népességben változatlanul 5 százalék, a pártválasztók körében egy százalékponttal csökkent, 6 százalékra, a biztos szavazó pártválasztók körében pedig két százalékpontot veszített, 6 százalékra esett vissza. Ez hibahatáron belüli változás, nem kijelenthető, hogy a párt Fideszhez való közeledése okozta volna a visszaesést, de az biztos, hogy így már
nem a Mi Hazánk a harmadik legerősebb párt.
A Kutyapárt hónapok óta először veszített támogatottságából hibahatáron belül, a teljes népességben egy százalékpontot, 4 százalékra, a pártválasztók körében 2 százalékpontot, 5 százalékra, a biztos szavazók körében egy százalékpontot, 5 százalékra, azaz továbbra is bejutna a parlamentbe, de a küszöbön áll.
A Momentumnak jó hónapja volt. Miután hónapokon át egy százalékpontot állt a párt támogatottsága, komoly politikai lehetőség volt számukra az LMBTQ közösséget támadó, gyülekezési jogot korlátozó alkotmánymódosítás, mivel a Momentum évek óta konzisztensen LMBTQ-párti, szervezetten jár a Pride-ra, míg a szavazóikat elszívó Tisza Párt nem vette fel a kesztyűt ebben az ügyben, helyükön vákuum keletkezett, amelyet a Momentum és Hadházy Ákos igyekszik betölteni. Ezzel hosszú idő óta először nőtt a Momentum támogatottsága, a teljes népességben 2 százalékpontot, 3 százalékra, a pártválasztók és a biztos szavazó pártválasztók körében 3-3 százalékpontot, 1-ről 4 százalékra, éppen a parlamenti küszöb alá. Igazi mentőöv ez a párt számára, lehetőség versenyben maradni a legkritikusabb időszakban. Ezzel együtt azonban nem a Tisza Párttól hódította vissza szavazóit a párt, inkább a Kutyapárt és egyéb kisebb pártok táborából merített.
Az MSZP, a Párbeszéd és az LMP továbbra is 1-1-1 százalékon állnak a teljes népesség, a pártválasztók és biztos szavazó pártválasztók körében is, a Jobbik 1 százalékról 0 százalékra esett minden mérési szinten, és 1 százalék jelezte, hogy egyéb kis pártokra szavazna. A bizonytalanok aránya 3 százalékponttal csökkent, 23 százalékra.