Megszavazta hétfőn a győri rendkívüli közgyűlés fideszes többsége a marcalvárosi Kiserdő déli részének nagyobb felét zöldterületté minősítő javaslatot, amiből azonban kikerült a tervezett idősotthon leendő telke.
Az ellenzéki képviselőkön kívül Rózsavölgyi László, Marcalváros II. fideszes képviselője nyomott nemet a javaslatra. Az ülésen – bár a javaslatot váratlanul hozták be a rendkívüli közgyűlésre – két tucat tiltakozó jelezte egyébként a képviselőknek, hogy nem támogatják az erdő egy részének a kivágását sem.
Dézsi Csaba András leköszönő polgármester azzal indokolta a tervezett idősotthon helyének kihagyását a terület rendezéséből, hogy választási programjában megígérte két idősotthon építését, amiből ez az egyik. (Bár ez a program a választáson ugye nem első, hanem második lett.)
Az elfogadott javaslatban ezen felül máris elkezdődött a Kiserdő jogilag zöldterületté minősülő területével felszabaduló beépíthető terület szétosztása eddig meglévő zöldövezetek kárára:
Az elfogadott javaslatban ezen felül máris elkezdődött a Kiserdő jogilag zöldterületté minősülő területével felszabaduló beépíthető terület szétosztása eddig meglévő zöldövezetek kárára: Pintér Bence október elsején hivatalba lépő polgármester Facebook-posztja szerint 2,5 hektár ilyen területet minősített már most át a közgyűlés.
„Tehát a valós zöldterületek mérete nemhogy nőni, hanem csökkenni fog a városban, hiszen egyrészt a Kiserdő nem teljes egésze lett végül zöldterület, másrészt még egy kiserdőnyi zöldet el is vesz a fideszes közgyűlés a várostól” – írta a megválasztott polgármester. Pintér arról is írt, hogy Győrnek óriási szüksége lenne pedig a fásításra, a zöldterületek növelésére. „Még a magyar városok között is hátul kullogunk az egy főre jutó zöldterület arányában. A győri erdők és zöldfelületek a város területén kibocsátott üvegházhatású gáz mindössze 0,49 százalékát nyelik el évente. Mindeközben ez az érték Győr-Moson-Sopron megyében 5,1 százalékot ért el, míg Magyarországra vetítve 6,6 százalék körül alakul” – írta.
Egyúttal megígérte, hogy október elseje után a Kiserdő fennmaradó 2,5 százalékának zöldterületté minősítését is el fogja indítani.
Mint arról korábban beszámoltunk, Dézsi Csaba András leköszönő győri polgármester augusztusban egy olyan anyagot prezentált a marcalvárosi Kiserdővel kapcsolatban, amelyben a korábban tervezett idősotthon helyét beépíthető övezetként hagyta meg.
Pedig márciusban még azt ígérte: az idősotthonnak máshol kell felépülnie, a teljes Kiserdő zöldterület lesz.
Az erről szóló, Kisalföldben fizetett PR-cikként megjelent cikkben a városháza azt írta:
„[Dézsi Csaba András] polgármester egyetért azzal, hogy az otthon és az uszoda helyét máshová kell gondolni, és a győri önkormányzatnál már folyamatban van a kiserdő zöldterületbe sorolása.”
A javaslat a közgyűlés elé is került márciusban, majd ennek megfelelően Dézsi polgármester több alkalommal is elmondta a kampányban, hogy „megvédte” a Kiserdőt azzal, hogy zöldterületté minősíti.