Mégsem a teljes Kiserdőt minősíti zöldterületté Dézsi Csaba András

ugytudjuk.hu 2024-08-01 09:53:00
Nem sikerült megvédenie saját magától a marcalvárosi Kiserdőt Dézsi Csaba Andrásnak, egy részét beépítené.

Mégsem a teljes marcalvárosi Kiserdő válna zöldövezetté – derült ki a leendő polgármester, Pintér Bence posztjából, aki szerint Dézsi Csaba András átverte a győrieket a kampányban.

A Városstratégiai Bizottság csütörtöki, rendkívüli ülésén tárgyalta a Kiserdő zöldterületté minősítését,

a mostani javaslat azonban egy lényeges pontban eltért a közgyűlés által márciusban elfogadott verziótól: a Dézsi által korábban kommunikálthoz képest ugyanis mégsem a teljes erdő lenne védett, a nyugdíjasotthon bővítését továbbra is engedélyezné a fák rovására.

Pintér Bence megválasztott polgármester akkor még jelöltként tavaly december végén kezdett aláírást gyűjteni, hogy a tervezett kiserdei beépítéseket megakadályozza. Két hónappal később a városvezetés bejelentette, hogy zöldterületté minősíti a Kiserdő déli részét. Az erről szóló, Kisalföldben fizetett PR-cikként megjelent cikkben a városháza azt írta:

„[Dézsi Csaba András] polgármester egyetért azzal, hogy az otthon és az uszoda helyét máshová kell gondolni, és a győri önkormányzatnál már folyamatban van a kiserdő zöldterületbe sorolása.”

A javaslat a közgyűlés elé is került márciusban, majd ennek megfelelően Dézsi polgármester több alkalommal is elmondta a kampányban, hogy „megvédte” a Kiserdőt azzal, hogy zöldterületté minősíti. Most mégis egy módosított, a nyugdíjasotthon helyét építési területként meghagyó javaslat került a bizottság elé.

Pintér Bence október elsején hivatalba lépő polgármester posztjában azt írta: 

„Mi a programunkban azt ígértük, hogy az egész Kiserdő erdő lesz jogilag is és meg fogjuk kezdeni annak értő gondozását. Ehhez tartva magunkat kérjük, hogy a leköszönő polgármester tartsa be ígéretét és az egész Kiserdőt minősítse erdővé. Kérésünkhöz a marcalvárosiak is csatlakozhatnak, petíciót indítunk, aminek aláírásával a győriek ismét jelezhetik az októberben leköszönő volt polgármesternek, hogy a város nyilvánítsa jogilag is erdővé a TELJES Kiserdőt, kezdődjön meg a faállomány értő gondozása, valamint az erdőben elérhető szabadidős infrastruktúra átgondolt fejlesztése.”

A leendő polgármester hozzátette: Szent Anna Otthon bővülését elvben továbbra is támogatja, annak megfelelő, alternatív helyszínt kell keresni.

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.