Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.
Kávézó, rendezvénytér, kiállítótér – ez lenne a felújítás után a Bécsi kapu téri Vaskakas Taverna tavaly a Schäffer-házzal együtt 700 millió forintért visszavásárolt épületéből a tervek szerint. A lapunk birtokába jutott, CAN Architects által készített tervek nagyon részletesen vezetik elő a koncepciót, van például benne „világítási elvi ábra” is, ami azt mutatja meg, milyen jellegű világítással számolnak a megújuló épületben:
De nem csak a Taverna meglévő épülete újulna meg, hanem a tetejére épülne egy felépítmény is. A terveken így fest a dolog:
A látványterven pedig így:
A terveket egyelőre azonban az Országos Építészeti Tervtanács nem támogatta, áttervezést javasolt.
A lapunkhoz eljutott információk szerint éppen a tetőfelépítmény okozza a problémát, a tervtanács szerint ugyanis az „agyonnyomja” a történelmi bástyát, és el kéne gondolkozni, hogy szükség van-e rá egyáltalán.
A felújított tér egyik szégyenfoltjának számító, dekorfóliával letakart Schäffer-házról és a Vaskakasról pont tavaly ősszel forgattunk videót, amelyben bemutattuk a történetét: az önkormányzat 2007-ben adta el egy magánbefektetőnek közel 200 millió forintért, több elképzelés is született a hasznosítására, de egyikből sem lett semmi, és hamar árulni kezdték, gazdát is cserélt, mint azt az Infovilág cikke részletesen kifejtette.
2019-ben aztán Rákosfalvy Zoltán, a Borkai-ügy miatt országos hírnevet is szerző győri ügyvéd érdekeltségébe tartozó cég vásárolta meg az épületet információink szerint mintegy 300 millió forintért, de ő sem állt neki nagyobb felújításnak a fóliázáson kívül. A győri ügyvéd akkor azt nyilatkozta, hogy lokálpatrióta okból vásárolták meg az ingatlant, mivel valaki társasházat tervezett oda. Ők pedig akkor úgy gondolták, hogy csak akkor adnak tovább az ingatlanon, ha az önkormányzat, az állam, vagy az egyház szeretne kezdeni valamit vele.
2022-ben aztán a Győr-Szol vásárolta fel Rákosfalvyék cégét, aminek tulajdonában volt az ingatlan, 700 millió forintért, miközben a cég évközben minden díjat megemelt, és az évet egyébként 1 milliárd forintos mínuszban zárta. A CAN Architectsnek a felmérési és állapotvizsgálati műszaki dokumentációért 8,9, a hasznosítási koncepciójavaslat, tervdokumentáció elkészítéséért 5,8 millió forintot fizetett a Győr-Szol.