Hazudott a Győr-Szol arról, hogy John Deere traktort vásároltak

Pintér Bence 2023-08-22 17:38:00
Nem vették, hanem bérlik. Havi félmillió forintért.

Pár hónapja közleményben osztotta ki a győri városüzmeletető cég, a Győr-Szol Hajtó Péter ex-fideszes képviselőt, miután az több kérdést tett fel az önkormányzati cég gigaközbeszerzésével kapcsolatban.

A közleményben ezt írták:

„A gépparkot folyamatosan fejlesztjük, a teljesség igénye nélkül csak néhány példa a gépbeszerzések közül: Renault Master kisteherautó, John Deere frontkaszás, fűgyűjtős fűnyírógép, mely lombgyűjtésre és téli hótakarításra is használható, rézsűnyíró adapter…”

Ehhez képest a nemrég adatigénylésünk nyomán közzétett lista szerint

a cég nem vásárolta, hanem csak bérli a John Deere-traktort.

Nemrég írtunk cikket arról, hogy nyírta a füvet a Győr-Szol elődje, a Komszol 15 éve saját gépekkel, saját alkalmazottakkal hatékonyabban, mint teszi most azt a Győr-Szol négy alvállalkozóval kiegészülve. Ennek a történetnek fontos része, hogy mennyire áll meg saját lábán a Győr-Szol gépparkja, erre tett utalást Hajtó Péter is a kérdéseiben, erre reagálta a fentieket a Győr-Szol. Ehhez képest kiderült, hogy a példaként citált géppel egyáltalán nem fejlesztették beszerzéssel (ami a vásárlás szinonimája) a gépparkot, hiszen bérelték azt.

Megkérdezzük a Győr-Szolt, hogy kitől bérlik a John Deere traktort. Reméljük, ezt nem akarja 9 hónapnyi pereskedéssel titkolni a cég.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.