A 24.hu információi szerint Paár Attila, miután papíron 8,2 milliárdos ajánlattal nyert a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. (NRN) árverésén, ténylegesen csak 820 millió forint körüli összeget fizetett meg az egykori Quaestor-vagyon darabjaiért, így az ETO Parkért – derült ki a lap cikkéből.
A kormányközeli győri milliárdos a 24.hu birtokába került adásvételi szerződés szerint a cégnek a kikiáltási ár 10 százalékát kellett csak befizetnie, 7,4 milliárdot pedig egy jelzálogkövetelés fejében „megfizetettnek” nyilvánítottak.
A témáról tavaly januárban lapunk írt az elsők között, ekkor még csak meg nem erősített feltételezés volt, hogy a csődbe ment Quaestor győri portfólióját Paár és üzlettársa szerezte meg, valamint arról is csak meg nem erősített információink voltak, hogy az akkor 8,7 milliárdos vételárnak csak a töredékét kell kifizetnie a milliárdosnak. A 24.hu pár nappal később oknyomozó cikkben vizsgálta meg, hogy miért lehetséges ez.
A lap most arról ír: a milliárdos cége még ezt a kifizetett 10 százalékot is visszakaphatta más forrásból, sőt az ügylet végén a zsebében maradt még egy körülbelül 10-11 milliárd forintos jelzálogkövetelés is, amit a csődbe ment Quaestor-csoport felszámolásában később még érvényesíthet. A másik oldalon az állam elég rosszul járt az üzlettel, a 24.hu szerint a mérleg 20 milliárd forinthoz közelítő veszteség és számos, az eljárással kapcsolatos kérdőjel.
Mióta Paár Attila megszerezte a Tarsoly Csaba csalás miatt szétesett cégbirodalma által épített plázát, irodaházat, hotelt és parkolót, azóta nagy átalakulás indult meg az egykori szellemplázában, ahová a legtöbb győri korábban talán az ide helyezett kormányhivatalba járt: nyílt egy új Aldi, ideköltözött a Pannon-Víz ügyfélszolgálata, és szó volt arról, hogy az önkormányzat és a Győr-Szol ügyfélszolgálati irodát nyit itt.
A cikkből az is kiderül, hogy a korábbi ködősítés ellenére tavaly januárban írt cikkünkben helyesen jósoltuk meg, hogy a stadiont és a sportlétesítményeket pedig az állam az ETO focicsapat új tulajdonosának, a felvidéki magyar milliárdosnak, Világi Oszkárnak adta át ingyen.
A 24.hu teljes cikke arról, hogy mindez hogyan volt lehetséges, itt olvasható.