Fodor Roland a győri képviselőtestület független képviselője: ugyan eredetileg az ellenzéki összefogás kötelékében mint jobbikos indult el a 2019-es választáson, a kampány utolsó hetében a Civilek Győrért nevű szervezettel összejátszva a teljes győri Jobbikkal együtt visszalépett a jelöltségtől, de a listás helyét az összefogás listáján nem adta vissza.
Így ő képviselő lett, az ellenzéki összefogást megfosztotta négy körzet részszavazataitól, és helyzetbe hozta ezekben a körzetekben a Civilek Győrért tagjait.
A visszalépő jobbikos képviselőjelölteket, Weller Ramónát, Horváth Balázst és a Takács Gábort aztán a Civilek Győrért javaslatára ültették be különféle városházi bizottságokba, utóbbit éppen a Városstratégiai Bizottságba, ahol tegnap Fodorral együtt ő is támogatta azt a javaslatot, ami zöld utat enged a szentiváni szántóföldek különösen veszélyes iparterületté minősítésének, ami minden forrásunk szerint egy akkumulátorgyár lehetséges érkezésének készíti elő a terepet.
Ez azonban érdekes kérdéseket vet fel Fodor Rolanddal kapcsolatban, aki úgy tűnik, hogy a Jobbik és az összefogás után legújabb politikai otthonát, a Mi Hazánkot is szembeköpte.
Hiába pezsgőzött ugyanis a választás után az exjobbikos politikus a Civilek Győrért tagjaival, nem lépett be abba a szervezetbe, hanem Mi Hazánk-környéki forrásaink szerint a radikális párt észak-dunántúli igazgatójaként tevékenykedett az utóbbi időszakban – ami azért kifejezetten érdekes, mert a Mi Hazánk nemrég teljes mellszélességgel állt bele a debreceni akkumulátorgyár ügyébe, helyi népszavazást kezdeményezve az ellen, konkrétan ezzel a szöveggel:
„a Mi Hazánk Mozgalom vállalja, hogy a kezdeményezés mellé állva jogot szerez a debrecenieknek és véget vet a magyar föld tönkretételének, a helyi gazdák ellehetetlenítésének”.
Eközben pedig Fodor Roland és a hozzá kötődő Takács győrben decemberi tartózkodó szavazatát megváltoztatva igent nyomott arra a javaslatra, ami megágyaz annak, hogy a szentiváni szántóföldekből különösen veszélyes iparterület váljon, és jó eséllyel akkumulátorgyár épüljön rajta. Ha ők ketten nemet nyomnak, nem ment volna át a javaslat a Városstratégiai Bizottság keddi ülésén.
Megkérdeztük a Mi Hazánkot, hogy mit szólnak ehhez a fejleményhez, de egyelőre nem kaptunk választ az ügyben. Fodor Rolandot is kerestük telefonon, de a korábbi száma nem volt kapcsolható.