A hét elején beszámoltunk a győri önkormányzatoi média, a GyőrPlusz új beszélgetős műsorából, amelynek első részében ifj. Knézy Jenő műsorvezető az Ipari Park bővítéséről beszélgetett Koloszár Tamással, az Autós Nagykoalíció lapja, az Audi főtámogatásával működő Autószektor főszerkesztőjével, illetve Bakos-Kiss Gáborral, a Győri Nemzeti Színház igazgatójával, és Horváth Péterrel, a Révai Miklós Gimnázium igazgatójával, aki egyben a Nemzeti Pedagóguskar elnöke is.
Ebben a műsorban mondta azt Horváth Péter, hogy nem tudja, hogy volt-e probléma, szennyezés, baleset akkumulátorgyárakkal kapcsolatban, erről nincs információja,
és bár a műsor felvezetője többek között fontos tényfeltáró beszélgetésként aposztrofálja a Nyakkendő nélkült, erre a műsorvezető vagy a vendégek részéről sem érkezett semmi reakció, pedig az ezzel kapcsolatos tények nem titkosak, elég csak Gödig menni.
A gödi civilek ennek megfelelően egy nyílt levélben reagáltak a műsorban elhangzottakra, amely szerkesztőségünkhöz is eljutott. A levél érdemi része így indul: „Minthogy Gödön működik Magyarország, sőt Európa jelenleg legnagyobb akkumulátorgyára, engedje meg, hogy néhány fontos tényt megosszak Önnel.”
Ezután így folytatják:
„A gödi Samsung-gyár tizenhét alkalommal kapott bírságot, többek közt a környezetvédelmi, biztonsági és munkavédelmi előírások megsértése miatt. A büntetésekről szóló határozatokban a zajszennyezéstől a rákkeltő anyagokkal történt súlyos veszélyeztetésen át a tűzvédelmi és iparbiztonsági szabályok megsértéséig számos indok szerepel.
Minthogy dokumentumokkal igazolható tényekről van szó, a cég maga is elismeri az elkövetett környezetvédelmi és a biztonsági vétségeket. Ez azonban nem könnyíti meg a gödi polgárok életét. Ráadásul javulás évek óta nincs: a zajszennyezés fokozódik, a balesetek száma pedig a gyár folyamatos bővülésével együtt növekszik. Mindezt csak tetézte, hogy a gödi kutak vizében az akkumulátor-gyártásánál használt mérgező oldószer volt kimutatható.
Egy méltán jó hírű gimnázium igazgatójaként és a Nemzeti Pedagógus Kar elnökeként Önnek nagy felelőssége van abban, hogy valós információkat osszon meg diákjaival és a közvéleménnyel. Ebben mi örömmel segítünk: készséggel adunk további tájékoztatást, sőt, szívesen vendégül látjuk Önt és a győri diákokat személyes tapasztalatszerzés céljából.
Így megismerhetik, hogy miként vált a Dunakanyar egyik gyöngyszeme, szeretett kertvárosunk egy veszélyekkel fenyegető, dübörgő iparvárossá, és miként lehetetlenítette el békés gödi családok korábban nyugodt életét.”
A levél azzal zárul, hogy a Horváth Péter által idézett Csokonai-verssorok kapcsán a gödi civilek megjegyzik: azt szeretnék, ha nem fosztanák meg őket egyéni érdekek miatt közös természeti értékeinktől: az éltető levegőtől, a város környéki erdőktől és a tiszta víztől.