Dézsi Csaba András felajánlja a jutalmát egy rákbetegekkel foglalkozó alapítványnak

Pintér Bence 2022-10-25 12:03:00
10 percig sorolta a polgármester, hogy miket dolgozott az elmúlt 35 évben, amiért megérdemli a bruttó 5,2 milliós jutalmat, majd elmondta: rákbeteg van a családjában, egy ezzel foglalkozó alapítványnak ajánlja fel a pénzt.

A keddi győri közgyűlés végén került el Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) 5,2 millió forintos jutalma, ami orvosi, illetve polgármesteri munkája nyomán, 35. évi jubileumára jár neki. Korábban ugyebár azt mondta a jutalom kapcsán, hogy

„Ha jár, akkor jár. Maga mit tenne? Adjam vissza, vagy vegyek mindenkinek 5 gombóc fagyit?”

Végül azonban úgy tűnik, hogy mégis átgondolta a dolgot, és jótékony célra ajánlja fel a jutalmat: de nem akárhogy, hanem úgy, hogy mindenkit elküldött melegebb égtájra, aki foglalkozni mert az üggyel.

Először Kovács Tamás képviselő (Fidesz), a javaslatért felelő bizottság elnöke ismertette a törvényi hátterét, kifejtve, hogy ez a jutalom jár a polgármesternek a törvények szerint.

Glázer Tímea (DK) megköszönte a tájékoztatást, és azt mondta: ha a város jobb anyagi helyzetben lenne, akkor tudná is támogatni a jutalmat, így azonban azt kéri tőle, hogy ne vegye fel azt. Felszólalása közben DK-szimpatizánsok tartottak fel táblákat:

Balla Jenő azt mondta: ha jár, akkor jár, de ő úgy látja, hogy számos olyan ügy van most Győrben, amire a polgármester fel tudja ajánlani ezt a pénzt, például az óvónők ruhapénzét is megvonta a város az év elején, ez például egy jó ügy szerinte. Vagy adhatná arra is, hogy hosszabb ideig mérjék a levegő minőségét Győrszentivánon.

Dézsi kiosztott mindenkit, aztán elmondta, kinek ajánlja fel a pénzt

Dézsi polgármester elmondta, hogy ezt a jutalmat nem ő kérte, még harminc dolgozónak jár ez a fajta jutalom – nyilván más összeggel – városházán egyébként idén.

Elmondta, hogy mindenesetre egy külső szakértőt is felkért, hogy vizsgálja meg a törvényességet, bár megbízik a jegyző asszony szakértelmében. A kifizetés csak akkor jár majd, ha ez a jogi állásfoglalás megérkezik.

Hajmeresztő, amiket mondanak a képviselők a polgármester szerint. Aki még nem dolgozott, az nem tudja, mi a munka – ez jár neki, mert ezt úgy hívják, hogy munkáért járó fizetés. Élete egyetlen politikai hibája szerinte, hogy amikor alpolgármester volt, akkor nem vett fel 2,5 millió forintot, amit akkor neki is megítéltek. Azt mondta, hogy most örül, hogy mindenkinek végig kell hallgatnia a következőket, nagyon várta a hozzászólásokat, és háromnegyed órás beszéddel készült.

Ezt azzal indokolta, hogy szerinte „karaktergyilkosságban mesterkedő helyi ellenzéki propagandisták” megkérdezték nyilvánosan, hogy „mi hasznosat csinált harmincöt év alatt”, ezért „néhány szóban” kitérne erre. Ami érdekes egyébként, mivel ilyet mi legalábbis – általában ugye az Ugytudjuk.hura szokott így utalni – egy cikkben sem kérdeztünk, mindössze az nem volt világos, hogy mely törvényhely szerint jön ki a 35 év.

Ezután részletesen felsorolta, hogy az elmúlt 35 évben hol dolgozott, és milyen eredményeket ért el. Ez a része a beszédnek 10 percig tartott. A videón az egész monológ megtekinthető 1 óra 38 perctől nagyjából:

Közgyűlés | ÉLŐ | 2022.10.25. 10:00

Uploaded by Győr Élőben on 2022-10-24.

Azt mondta Glázer Tímeának, Pollreisz Balázsnak (aki nem szólalt meg sem a vitában, sem egyéb helyen az ügyben), és a „liberális újságíróknak”, hogy ne ők mondják meg, hogy mire költi a pénzét, amiből egyébként sokat adakozik, csak azt kéri mindenkitől, akinek ad, hogy ezt ne árulja el senkinek.

Végül elmondta, hogy családjának egyik tagja rákbetegséggel küzd, ezért egy rákbetegekkel foglalkozó alapítványnak, a Judy Rákalapítványnak ajánl fel nagyjából 3 millió forintot, ami megfelel annak az összegnek, adózás után marad a jutalomból.

Ezután viszont mindenkit, aki az ügyben megszólalt, hírt adott róla, vagy meg sem szólalt (pl. Pollreisz Balázs), „proli gondolkodású, sutyerák, baloldali, liberális bunkónak” nevezte. Pollreisz Balázs később megkérdezte, hogy tud-e tőle idézni a polgármester egy mondatot, ahol ebben az ügyben szólalt meg, de a polgármester nem válaszolt, sőt, megvonta tőle a szót.

Szólj hozzá!

Elhunyt Kun András

Győr korábbi alpolgármestere 76 évet élt.

Hogyan válaszd ki az ideális szempillaépítő tanfolyamot?

Az elmúlt években egyre több nő érdeklődik a műszempilla-hosszabbítás iránt, mind szépészeti megoldásként, mind pedig karrierlehetőségként.

Alpolgármestert jelölt a győri Fidesz

Úgy segítenének, mint a Sport szeletes ember a reklámból.

Hozzájárult az SZKKA, hogy átvilágítsa a szombathelyi önkormányzat, 20 millió forintot kaphatnak

Aztán újabb 20-at, ha az átvilágítás során feltárt esetleges hiányosságokat a szervezet pótolja.

Perl és Keller marad

Pongó távozik a Falcótól.

Sikeres évadot zárt az idén 45 éves Győri Balett

Működik az 5 éve kezdődött brand-építés.

Folytatódik az 1000 fa program Szombathelyen

11 millió forintot különített el rá az önkormányzat. Július 2-től lehet regisztrálni a csemetékért.

Ismerkedés a testtel – új távlatok önmagad felfedezésében

Az intimitás nem feltétlenül két emberről szól, az önmagadhoz való kapcsolódás is idetartozik.

Változik a buszmenetrend a nyárnyitó koncert miatt Győrben

Érdemes figyelni, hogy senkit ne érjen meglepetés.

Hamarosan kizöldül a szombathelyi Thököly utca

A tervek szerint kerékpár sávokkal és zöld növényekkel építik át a város egyik fő közlekedési ütőerét.

190 ezer forint Győrben az albérletek átlagára

Országosan és havi szinten 0,8 százalékkal nőttek az albérleti díjak májusban.

Mit nyújtanak a napozóágyak?

Amikor az ingatlan mellett lévő szabadtéri terület kialakításáról van szó, akkor sokféle lehetőségünk van.

Láttad már Hende Csabát talárban?

Így fest egy frissen kinevezett alkotmánybíró.

Innováció az érzékeny bőr védelemében: új lehetőségek a mindennapokban

Töprengett már azon, milyen kihívások elé állítja az érzékeny bőr a mindennapokban?

Bükfürdőre költözött a győri óriáskerék

35 méter magasságig viszi a kerék az utasokat.

Demjén koncertben csúcsosodik ki az idei Szetivánéj Szombathelyen

De jön az Éberkóma, Nemazalány, és Lotfi Begi is.

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Nagy Gábor Bálint lett a legfőbb ügyész.