Borsi Róbert szerint az Ugytudjuk.hu egy propaganda média

Dömötör Gábor 2025-10-31 12:14:00
Ezt abból szűrte le, hogy korábban megírtuk: a polgármester több eljárási hibát is vétett az Audi-szerződések kapcsán.

Borsi Róbert (Fidesz-KDNP) képviselő hosszú felolvasásal nyitotta meg a pénteki közgyűlést. Az “Audi-szerződések nyilvánosságra hozatala” saga úgy tűnik, hogy még mindig egy olyan gumicsontja a többségi frakciónak, amivel több-kevesebb, de inkább kevesebb sikerrel próbálja démonizálni a város polgármesterét Pintér Bencét. A szeptemberi közgyűlésen a Fidesz egyszer már megszavazta saját előterjesztését, miszerint a szerződések nyilvánossá tétele komoly károkat okozott a városnak, és állításuk szerint 12 ezer győri és Győr környéki család megélhetését sodorta veszélybe. Ehhez bizonyítékot természetesen most sem csatolt a jobboldali többség.

Sok újdonságot nem hozott ez az etűd, Borsi Róbert elmondta a Fidesz álláspontját, miszerint Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) a város ellen dolgozik, a polgármester pedig újra elmondta, hogy nem opció volt, hanem törvényi kötelesség a szerződés egyes részeinek közzététele. Az sem egy nóvum, hogy Borsi Róbert nem barátja az Ugytudjuk.hu médiumnak, bár most legalább kiderült, hogy olvassa tartalmainkat. Ha ezt értő módon teszi, akkor az is világos lehet számára, hogy általa citált cikkben a Fidesz álláspontja mellett azt is leírtuk, hogy a Kormányhivatal értelmezése szerint a polgármester is vétett eljárási hibákat, de ezzel együtt sem követett el törvénysértést.

Érdekes új eleme volt a fideszes érvelésnek, hogy szerintük nem az volt a baj, hogy Pintér Bence nyilvánosságra hozta a szerződéseket, hanem annak a módja, miszerint a polgármester nem egyeztette ezt a közgyűléssel. Egyrészt az elmúlt egy év önkormányzati működését látva nyilvánvaló, hogy megkapta-e volna a felhatalmazást, másrészt erős logikai bukfencnek tűnik így az az állítás, hogy ez az aktus kárt okozott a városnak. 

Az a megállapítása, hogy szerkesztőségünk a városvezetés propaganda sajtója lenne az Borsi Róbert saját véleménye, amihez nyilván joga van. Kicsinyes dolog lenne számon kérni, hogy mit gondolt a Győr+ munkásságáról abban az időszakban amikor a győriek pénzéből az Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) házi médiumaként szolgált, vagy mit gondol a Kisalföldről most, ahol simán belefér, hogy a Tisza Párt elnökéről a mesterséges intelligencia által generált képeket osztanak meg nyilvánvaló hazugságokkal. Az újságírói etikáról szívesen cserélünk eszmét úgy Borsi Róberttel, mint bármelyik másik fideszes képviselővel, de ehhez legalább egyszer szóba kellene állniuk velünk. Bátorság!

Végezetül a közgyűlés a hosszas vita végén, 17 igen és 4 nem szavazat mellett megszavazta, hogy a polgármester jogszabályt sértett az Audi-szerződések nyilvánosságra hozatala kapcsán. Ezek alapján a győri Fidesz-frakció és a három független képviselő ezt akkor is úgy gondolja, ha a Kormányhivatal határozata ezt nem írja le, és, ahogy a jegyző felhívta rá a figyelmet: egy ilyen súlyú megállapításról, bíróságnak kellett volna döntenie, hiszen ez jóval túlmutat a közgyűlés jogkörén.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.