Borkai Zsolt szerint aggályos, hogy az a cég vizsgálja felül a fürdő gépészeti állapotát, aki építette anno

Dömötör Gábor 2025-10-31 16:40:00
A volt polgármester felháborodott majd kivonult. Végül megállapodás született egy munkacsoportról. 

A  Rába Quelle Vízi Élménypark és Gyógyfürdő a szeptemberi közgyűlésen is izgalmas téma volt, Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) képviselő egyenesen azt állította, hogy a fürdő rendezetlen állapota a mostani városvezetés hibája. Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester mai beszámolójában elmondta, hogy az elmúlt hónapban is történt előrelépés a fürdő helyzetének rendezésében, és a város tovább dolgozik azon, hogy mielőbb lezárhassák az üzemeltetéssel kapcsolatos kérdéseket. Mint fogalmazott, a cél, hogy „minél hamarabb ki tudják írni a közbeszerzést az üzemeltetésre”, és folytatódhassanak a felújítási munkák.

Fotó: Ugytudjuk.hu

A vitában Borkai Zsolt korábbi polgármester arról érdeklődött, igaz-e, hogy az a vállalkozás, amelyet a város műszaki ellenőrzéssel bízott meg, korábban maga is dolgozott a fürdő kivitelezésén. A politikus szerint ugyanis ez felveti az összeférhetetlenség kérdését, hiszen így „a cég a saját munkáját ellenőrzi”. Hajtó Péter független képviselő azt firtatta, hogy veszélybe kerülhet-e a 2026-os strandszezon, vagy sikerül időben lezárni a vitás kérdéseket.

Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum) alpolgármester szerint a fürdőtechnikai szakemberek köre rendkívül szűk, ezért nehéz olyan céget találni, amely kellő szakértelemmel és tapasztalattal bír. „A teljes műszaki tartalomról szóló dokumentációt kell a pályázóknak bemutatnunk” – magyarázta. Borkai viszont továbbra is kételyeit hangoztatta egyre hangosabban, szerinte „ez a történet sántít”, és azt állította, hogy a városvezetés nem tesz meg mindent a helyzet rendezéséért.

“Ezt az előterjesztést nem tudom támogatni. Ez rémisztő!” - mondta Borkai Zsolt majd rövid időre elhagyta az ülést. Hajtó Péter a kedélyek megnyugtatására fürdő tulajdonosként és üzemeltetőként felajánlotta a segítségét, jelezte, hogy ő bevonná a Győr Projekt Kft. és a Győr-Szol Zrt. szakembereit.

Fodor Roland független képviselő is elképesztőnek nevezte, hogy egy cég a saját munkáját vizsgálhatja. A képviselők végül megállapodtak abban, hogy mihamarabb létrehoznak egy munkacsoportot, aminek célja az lesz, hogy meghozza azokat a döntéseket, amiknek eredményeként végre ki lehet írni a fürdő üzemeltetésére a közbeszerzési eljárást.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.