A MÁV-val és a Volánnal egyeztetett Dézsi Csaba András győri polgármester, elhívta az előbbi állami vállalat vezetőit egy retró időutazásra a vasútállomásra – derült ki a GyőrPlusz reggeli rádióműsorából. (Amit nem lehet visszahallgatni, de nekünk megvan a hangfelvétel, ha valaki kiváncsi lenne rá.) Elmondta a polgármester, hogy azért az elmúlt években is dolgoztak a kérdésen: megvizsgálták, hogy le tudják-e vinni a föld alá a vasutat – mint kiderült, nem lehet.
A vasútállomás környéki parkolási problémára a polgármester ötlete az, hogy épüljön mélygarázs a Honvéd liget alá.
A börtönnél lévő S-kanyarnál lévő MÁV-tulajdonban lévő garázssort is elbontaná a polgármester, és kiegyenesítené az utat. A Volán vezetőivel is egyeztetett a polgármester, és megosztotta tapasztaltait velük, miszerint sok buszon nincs légkondi, és más gondok is vannak. Ilyen szolgáltatást „nem fogunk kifizetni” – mondta a polgármester a szerinte kellemes hangulatú megbeszélésen.
Dézsi: Túl olcsón adja a vizet a Pannon-Víz
Bár ki nem mondta, de a rezsicsökkentést kritizálta a győri polgármester a Pannon-Víz lehetséges államosítása kapcsán.
Dézsi Csaba András szerint ugyanis túl olcsón adja a vizet a Pannon-Víz a vizet, és ez már nem sokáig tartható.
A városvezető egyébként arról beszélt, hogy nagy dilemma az, hogy jó ötlet-e beszállnia az államosításba a Pannon-Víznek. Miért adnánk át ingyen a vagyonunkat az államnak? Azzal érvelt a polgármester, hogy ezt a vagyont egyébként sem lehet eladni, annyi haszna van, hogy folyik benne a tiszta víz, meg a szennyvíz, és ezt fenn kell tartani. Ha ez az önkormányzatnál van, akkor nekünk kell kigazdálkodni, ha nincs nálunk, akkor pedig kérdés, hogy fejlesztésekre mekkora ráhatása van a városnak. De a polgármester szerint az építési ügyekben már egyébként is a kormányhivatal (a főispán) dönt.
Elmondta: szerinte ugyanez igaz a szentiváni ügyre is, valójában az sem az ő felelőssége, hanem a főispán úré, ő dönt a terület átminősítésről, neki küldik tovább az aláírásokat, illetve az országgyűlési képviselőknek.
Hozzátette: senki nem akar győriek egészségét károsító üzemeket hozni Győrbe.
Visszatérve a közművagyonra arról beszélt, hogy ez szerinte csak egy púp a város hátán, nincs belőle bevétele valójában a városnak. Azért volt zárt ülés egyébként elmondása szerint, hogy a tárgyalási stratégiát ne teregessék ki a kormány előtt.
Dézsi polgármester a rádióban ismét percekig bizonygatta, hogy neki nagyon fontos a párbeszéd, és megérti, ha ez „némelyeknek furcsa, akik ahhoz szoktak hozzá, hogy nincs párbeszéd, hanem megmondom azt kész van, mert én vagyok a főnök – én nem ilyen vagyok” – mondta a polgármester, aki több ezer győrit tiltott már le a Facebook-oldaláról, és nem csak sajtókérdésekre nem válaszol, de az Ugytudjuk.hu kamerája elől több alkalommal is elmenekült és közérdekű adatigénylésekre sem hajlandó válaszolni.
A polgármester ezen kívül az izzócsere-programról beszélt, amihez már lehet regisztrálni a gyoriled.hu oldalon. Ismét elmondta, hogy az éremátadáshoz hasonló műsor keretében lehet majd átvenni.