Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere telán kevésbé színes egyéniség, mint a győri polgármester, Facebook-oldalán azonban általában szelfik helyett részletesen beszámol a várost érintő ügyekről. Így tett most is, amikor
részletezte, hogy a mostani helyzetben mely nagyberuházásokat halasztották el a városban.
Kiderült: Székesfehérváron, Győrhöz hasonlóan a már futó építkezések nem állnak le. Ott ez a kórházi fejlesztéseket, iskolafelújítást és a multucsarnok építését takarja. Győrben ebbe a kategóriába tartozik az új mentőállomás épülete, a Kuopio parki parkolólemez és a vízi élménypark.
Elmarad, vagy csak fokozatosan valósul meg viszont Fehérváron az intermodális csomópont, illetve egy körforgalom fejlesztése. „Cser-Palkovics azt írja: Ígéretünk is van ezért a kormányzat felől arra, hogy ha az állam anyagi helyzete engedi, akkor akár már idén visszatérhetünk az Auchan-körforgalom ügyére, bízom benne, hogy így lesz.”
Győrben a városvezetés, illetve az országgyűlési képviselők egyelőre semmit sem kommunikáltak az elhalasztott fejlesztésekről.
Ide tartozik a Bakonyi út és a Kálvária utca kereszteződésébe tervezett körgeometriás csomópont, illetve az új Mosoni-Duna-híd: utóbbi esetben a fehérvári körforgalomhoz hasonlóan minden terv kész, a kivitelezővel szerződést kötöttek, a fákat kivágták, de a pénz nem érkezett meg, és nagyon úgy tűnik, hogy most jó darabig nem is fog.
Ennél összetettebb kérdés a kulturális negyed ügye, aminél nem csak hogy nincs kész terv, de még elvi áldását sem adta a kormány a színház felújítása helyett kitalált elképzelésre.
Ezekről a témákról Dézsi Csaba András győri polgármester egyelőre nem számolt be Facebook-oldalán.
Cser-Palkovics egyébként a rezsiproblémákról is elég nyíltan írt, elmondta:
„Két héttel ezelőtt a Széphő 17 milliárd körüli összegért tudott gázt vásárolni a távfűtéshez és melegvízhez, az előző időszak 5 milliárd forintjához képest. Ha azonban most kellene szerződnünk, már 22 milliárd forint felett lenne az árcédula, ugyanarra a mennyiségű földgázra. Vagyis két hét alatt 30%-os drágulás volt a piacon.”
Rákérdeztünk ezért a Győr-Szolnál, hogy Győr megkötötte már az idei szerződéseit, és hogy milyen összegre szerződtek: amitn válaszolnak, be fogunk számolni róla.