Ezt a két agámát találták Jákon, egy felelőtlen állattartótól szökhettek meg

Nagy Donát 2022-06-23 08:37:00
Lehet, hogy több hüllő is a településen ólálkodik.

Két agámát találtak Jákon, tette közzé az Állatvédők Vasi Egyesülete. Ez már nem az első eset.

Keressük a felelőtlen állattartót vagy a szaporítót. Ha bárkinek bármi infója van a tulajról, kérjük privát üzenetben jelezze, a bejelentők inkognitóban maradnak. 2 hét után örökbefogadhatók lesznek.

– írják, majd hozzáteszik:

Kérjük a jáki lakosokat, hogy figyeljenek, hiszen előfordulhat, hogy további hüllők is szabadon kóborolnak!

Az agámafélék egyébként a hüllők osztályába, a pikkelyes hüllők rendjébe és a gyíkok alrendjébe tartozó állatok. Nappali életmódot folytatnak, nevüket a torkát borító tüskék felfújt állapotú szakáll-formájáról kapták. Izmos, erős végtagokkal rendelkeznek, farkuk a testhosszuk felét is elérheti.

A kifejlett agámák testhossza 35-55 centiméter, attól függően, elég életteret, megfelelő nagyságú terráriumot sikerült-e biztosítani nekik. A jó minőségű eleségállattal és agámavitaminnal táplált állat akár 12-14 évet is megélhet.

A szakállas agámák Ausztrália sivatagos, félsivatagos területeiről indulva hódították meg a hüllőtartók otthonait.

Szólj hozzá!

Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.