Szépen pörög a biznisz: Paár és Mészáros érdekeltségei több mint 2 milliárdért újíthatják fel a Lukácsot Győrben

Bazsó Bálint 2022-04-08 17:08:00
A nyerő páros sorra nyeri a győri tendereket.

Kihirdették a nyertesét annak a tendernek, amit a „Győri Műszaki Szakképzési Centrum Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma teljes körű felújítása” címén írtak ki, a végeredmény sokakat nem fog meglepni.

A Paár Attila érdekeltsége, a WHB Group-hoz tartozó Fodor Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. és a Mészáros-érdekeltség Euro Generál Zrt. 2 milliárd 20 millió 635 ezer 762 forintért újítja fel a középiskolát. 

A Közbeszerzési Értesítőben megjelent dokumentáció szerint a felújítás mellett új tanműhelyet, belső díszudvart és szabadtéri sportályát is építenek az iskolában.

Érdekesség, hogy 2020 októberében lezárt közbeszerzésen a Strabag nyerte az iskola csatornahálózatának felújítását. Az akkori kiírás szerint azért drágult a munka, mert a beruházással érintett terület mellett tervezési szakaszban van az új tanműhely építése.

Csaknem 300 millióért újítják fel a győri Lukács Sándor szakközépiskola csatornahálózatát

Ami befolyik, az rögtön kifolyik. A Közbeszerzési Hatóság honlapjára feltöltött dokumantumból kiderül, a Strabag nyerte el a Győri Szakképzési Centrum által meghirdetett tendert. Az eredetileg meghirdetett csaknem 285 millió helyett mintegy 294 millió forintba kerülő munka során korszerűsítik a iskolai épületek és a burkolt területek csapadék- és kommunális szennyvízelvezetését.

Emellett napelemes rendszert telepítenek az intézményben.

A győri közbeszerzéseken rendre taroló két cég (hol együtt, hol pedig külön indulva) a szombathelyi Dreiszker és Társai Kft-t előzte meg.

Ahogyan arról korábban írtunk, többek között a Széchenyi István Egyetem épületeinek energiahatékony felújítását is ők végezhetik el nagyrészt:

Mészárosék és Paár Attila cégei újítják fel a győri egyetem épületeit

A Széchenyi István Egyetem épületeinek energiahatékony felújítására 1 milliárd 630 millió 930 ezer 456 forintot költenek majd a közbeszerzési hirdetmény szerint. Hat épület felújítására kerülne sor, ezek pedig: I. rész: a Hotel Famulus épülete, melyet Paár Attila érdekeltsége, a WHB Group-hoz tartozó Fodor Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

Emellett az Euro Generál építheti meg a győri mentőállomást, a Petz Iskola épületét, a kekszgyári kockát ők újíthatják fel, a Bálint Mihály utcai református bölcsődét pedig ők építhetik meg.

A nemrég győri díszpolgári címet kapó, Fidesz-közeli vállalkozó, Paár Attila érdekeltsége pedig a Kuopio parki parkolólemezt.

483 millióért épül a Kuopio parki parkolólemez, pedig volt olcsóbb ajánlat

A tereprendezés után most már tényleg elkezdhet épülni Győrben, Adyvárosban a Kuopio parki parkolólemez, hiszen hosszú idő után nyertest hirdettek a közbeszerzésen. Három cég indult, ebből a Paár Attila érdekeltségébe tartozó Fodor Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., illetve az FK System konzorciumának 483 millió forintos ajánlata lett a befutó.

Ahogyan arról korábban írtunk, ezen a tenderen három cég indult, ebből a Fodor Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., illetve az FK System konzorciumának 483 millió forintos ajánlata lett a befutó, igaz, volt ennél jobb ajánlat is. És hogy ez ne legyen elég: Paár Attila érdekeltsége szerezte meg az ETO Parkot is, még hozzá igen igen olcsón.

Szólj hozzá!

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.